Edirne'de okul çevrelerindeki denetim ve uygulamalar arttı

Edirne'de ders bitimi okul önlerinde görev alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, okullarda huzur ve güvenin sağlanmasına yönelik uygulama yaptı.

Edirne'de okul çevrelerindeki denetim ve uygulamalar arttı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Genelinde Çocuk Şube Müdürlüğü Koordinesinde Motosikletli Yunus Timleri, Asayiş, Narkotik, Terörle Mücadele (TEM), Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM)  Şubesine bağlı 65 ekip ve 110 personelin katılımıyla eş zamanlı okul çıkışları sağlandı.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kentteki okullarda güvenliğin sağlanması amacıyla yürüttükleri çalışmalarını sürdürüyor. Kent geneli ve ilçelerdeki  okullarda huzur ve güvenin sağlanmasına yönelik denetim gerçekleştirildi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kentteki okulların çevresinde uygulama gerçekleştirildi. Okulların çevresinde şüpheli gördükleri şahısları durduran ekipler,  Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yaptı.

Öğrenci ve velilere uygulamalarla ilgili bilgilendirme yapan polis ekipleri, denetim ve uygulamaların artarak devam edeceğini belirtti. Polis ekiplerinin yanına gelen öğrenciler, merak ettiği sorulara da yanıt buldu.  Uygulama ve denetimlerden memnun olduğunu belirten veliler, bu şekilde çocuklarını güvenli şekilde okula gönderdiklerini ve akıllarının kalmadığını ifade etti.

Ayrıca okulların çevresindeki büfe ve marketlerde de denetim yapan ekipler,  18 yaşından küçük şahıslara tütün vb ürünlerin satılmaması yönünde uyarılarda bulundu.

Özlem Ceylan