Edirne'de 'Benim Kulübüm Yeşilay' projesi ile 309 öğrenciye ulaşıldı

Edirne'de 2023 yılında Şükrüpaşa ilkokulu ve İnönü İlkokulunda uygulanan 'Benim Kulübüm Yeşilay' projesi ile 309 öğrenciye ulaşıldı.

Edirne'de 'Benim Kulübüm Yeşilay' projesi ile 309 öğrenciye ulaşıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından ülkemizde 81 ilde her yıl “Bağımlılıklar ile Mücadele Çalışmaları” kapsamında çeşitli çalışmalar gerçekleştirilmeye devam ediyor. Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından ülke genelinde bir çok ilkokul ve ortaokullarda uygulamaya geçirilen "Benim Kulübüm Yeşilay" projesi Edirne ilinde de uygulanmaya devam ediyor. Yeşilay Edirne Şubesi tarafından kentte “Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele” çalışmaları çerçevesinde “Benim Kulübüm Yeşilay” projesi ile 309 öğrenciye ulaşıldı.

Yeşilay Elçileri Projesi:

Yeşilay gönüllüleri tarafından saha ziyareti yapılarak, esnaf ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Yeşilay üye ve gönüllüleri esnafı ziyaret ediyor ve rehabilitasyon merkezi olan YEDAM’ın (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) tanıtımını yapıyor. Halkla iç içe olan esnafımızdan çevresinde bir bağımlı veya bağımlı yakınına denk gelirse 115 Nolu danışma hattına, YEDAM’lara yönlendirmesini rica ediyor ve esnafları Yeşilay Elçisi, gönüllüsü olmaya davet ediyor. Bu yıl il genelinde 100’ün üzerinde esnaf ziyaret edilerek 26 Yeşilay Elçisi esnaf Yeşilay'a katıldı.

Benim Kulübüm Yeşilay (BKY) Projesi:

Proje kapsamında; Yeşilay gönüllüleri tarafından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygun görülen“ilkokul ve ortaokullarda” bağımlılıklar ile mücadele çalışmaları kapsamında, yaş gruplarına uygun şekilde Yeşilay tanıtımı yapılarak, eğlenceli ve farkındalık oluşturucu aktiviteler gerçekleştiriliyor. 2023 yılında Edirne ilimiz Merkezinde Şükrüpaşa ilkokulu ve İnönü İlkokulunda uygulanan “Benim Kulübüm Yeşilay” projesi ile 309 öğrenciye ulaşıldı.

Yetişkin Eğitim Programı Projesi:

 Proje kapsamında; Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele (TBM) çalışmaları kapsamında,  Yetişkin Eğitimi kapsamında kurumlarla iş birliği sağlanarak yetişkin eğitimleri verildi.

Akran Eğitim Programı Projesi:

Proje kapsamında; Genç Yeşilay Gönüllülerinden akran eğitimi eğiticisi olan gönüllülerle Üniversite ve Kyk yurtlarında barınan öğrencilere yönelik kendi akranları tarafından ‘’Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri’’ veriliyor. Bu kapsamda 45 eğitimle 3430 kişiye ulaşıldı. Projelerin bitiminde gönüllerle bir araya gelinerek kapanış programı gerçekleştirilmesi planlanıyor.  

Haber Merkezi