'Dünya siyaset tarihinde siyasi yasak ve hapis cezası açıklandığını böyle kutlayan yok!'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezası ve siyasi yasak talebi hakkında açıklamalarda bulunan MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, bu durumun siyasi ortamı sadece hareketlendirmekle kalmadığını, abuk sabuk pek çok tartışmayı da körüklediğini ve böylelikle fırsatçılara gün doğduğunu söyledi.

'Dünya siyaset tarihinde siyasi yasak ve hapis cezası açıklandığını böyle kutlayan yok!'

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, İstanbul Anadolu 7.Asliye Ceza Mahkemesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında vermiş olduğu karar ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

"Bu tiyatronun perde arkası ne?

Ekrem İmamoğlu'nun, daha mahkeme kararı çıkmadan Meral Akşener’i Saraçhane'ye çağırdığını ve Akşener'in hemen yola çıktığını belirten Tercan, "Ekrem İmamoğlu aday ilan edildi. Kemal Kılıçdaroğlu sonradan duydu, dehşet bir durumda bırakıldı. Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu’nu tasfiye etti. İşinize geldiği zaman yargıyı en üst noktaya taşımak, işinize gelmediği zaman yargıyı töhmet altında bırakmak ve hakaret etmek...Gerçeklikle alakası olmayan, buram buram düzmecelik kokan bir tiyatro izliyoruz. Üretilmek istenen bir sahte kahraman kurgusu şova yönelik bir plan… Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve yancıları, üzüntüden halay çekmedikleri kalmış… Meral Akşener-Ekrem İmamoğlu tiyatrosu dünya siyaset tarihine adlarını siyaset yasağı ve hapis cezası kararı karşısında bayram yapan ikili olarak yazdırdı. Peki tiyatronun perde arkası ne? Şu bir gerçek ki… Yargı kararının arkasında başka bağlantılar çıkar ve ifşa edilirse kazandığını düşünüp zafer çığlığı atanlar öyle bir kaybeder ki bir daha sesleri solukları çıkmaz!" ifadelerine yer verdi.

"Koskoca Türk Devletini bunlar yönetecek öyle mi? Şu tabloya bakın!"

Meral Akşener’in Ekrem İmamoğlu’na sarıldığı bu karenin “En sinsi tehlike” olduğunun toplumun kanıtı olduğunu söyleyen Tercan, "Yeni bir tiyatro daha sahneye koydular.. Fakat baş aktörlüğü Meral Akşener’e kaptırdınız. Görüldü ki CHP figüran kaldı. Baksana şu sevince! Dünya siyaset tarihinde siyasi yasak ve hapis cezası açıklandığını böyle kutlayan yok! Siyasi yasak ve hapis cezası alıp da zillet İttifakı ve yancıları ile böyle büyük sevinç yaşayan dünyada emsali yoktur. Hatırladınız mı? CHP'li Yalova Belediyesi'nde “Yolsuzluk ve zimmete para geçirme davasında” CHP Milletvekilleri ve yöneticilerin mahkeme heyetine saldırmasını! Peki Ekrem İmamoğlu davasında ne oldu? Kimse mahkemede sorun çıkarmadı. CHP'liler cezaya sevindi! Tam anlamıyla Tiyatro! Ne bitmek, tükenmek bilmeyen tiyatro oyunudur bu!.. Dünya siyaset tarihi hapis ve siyasi yasak cezası alıp da böylesine mutluluktan uçanları yazmıyordu!.. Onu da başardınız! NE TİYATROCULAR GÖRDÜN BE İSTANBUL" şeklinde açıklamada bulundu.  

"CHP figüran kaldı!"

Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener karşısında CHP'nin figüran kaldığının altını çizen Tercan, "O nedenle bu tamamen kurgulanmış bir tiyatro. Karar açıklandıktan sonra Ekrem İmamoğlu’nun ve Meral Akşener’in sevinç coşkusu bunu belgeledi… Şimdi AK Partiye düşen görev bu olayı deşifre etmesidir. Ekrem İmamoğlu CHP’de yolun sonuna gelmiştir. Çünkü maske çabuk düştü! İyi Parti'ye  katılıp Meral Akşener’den sonrası genel başkan olabilir" dedi.

"Varsın Figüranlar Senaristlerin Yazdığı Tiyatroyu Oynasınlar…"

Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'na çok fena kumpas kurduğunu söyleyen Tercan,"Şimdi soralım? Yargıdan siyasi yasak ve hapis cezası almış bir Büyükşehir Belediye Başkanı ve onu sahiplenen Genel Başkan karar sonrası böylesine büyük bir sevinç yaşar mı? Bu millet aptal değil! Tiyatronun baş aktörü İyi Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener’dir! Karar açıklanmadan koşmuştur. Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu; Kemal Kılıçdaroğlu'na büyük operasyon çektiler.. Etnik kimlik ve mezhep kartı kullanıldı" ifadelerini kullandı.

" FETÖ dayanışması mı yoksa, başka bir şey mi, göreceğiz"

Meral Akşener'in önce MHP'yi böldüğünü Şimdi ise Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı yanına alıp CHP'yi böldüğünü aktaran Tercan,"Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP'nin başına geçirenler, Meral Akşener'e parti kurduranlar, Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul Büyük Belediye Başkan adayı yapanlar, bugün yeni senaryo için harekete geçtiler. İmamoğlu ve Akşener ile birlikte hareket etmiştir… Kemal Kılıçtaroğlu’nu tasfiye edip, Ekrem İmamoğlu’nun önünün açılmasını sağlamışlardır. İmamoğlu aday ilan edildi ve Saraçhane'de şov Masası kuruldu. FETÖ dayanışması mı yoksa, başka bir şey mi, göreceğiz.. Buradan mağdur çıkmaz, Buradan iktidar çıkmaz.. Büyük senaryolar kurmayın. Masa diye bir şey kalmadı. Kim kime karşı oyun kuruyor. Olan Kemal Kılıçdaroğlu'na olacak! Meral Akşener İstanbul'a nasıl bir sevinçle geldi! Çok tuhaf! Nerde bir Türkiye düşmanı varsa muhalefeti açık açık destekliyor… PKK dağdan, YPG ovadan, FETÖ Pensilvanya dan, Ermeni Erivan’dan, Amerikalı Beyaz Saray’dan Muhalefete oy istiyor. PKK’sı, FETÖ’sü, ABD’si, İngiliz’i, Yunan’ı CHP’si, İP’i, HDP’si Hepsi birden Cumhur İttifakına, Sayın Devlet Bahçeli’ye, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldırıyor… Çünkü; dünyanın gündemi Türkiye! Bu millet bu kirli ittifaka geçit vermeyecek Cumhur İttifakı ile yürüyecek!" şeklinde açıklamada bulundu.

"Onlar tiyatro oynarken, Cumhurbaşkanımız doğalgaz kavgasını sona erdirdi"

Dünyanın Kızıl elmayı konuştuğunu, Türkiye'nin gururu olduğunu ve yerli savaş uçağına övgü yağdığını söyleyen Tercan, "Türkiye bu büyük olayı ve müthiş UÇAĞI konuşmuyor, Ekrem İmamoğlu gibi bir şovmeni konuşuyorsa vay geldi başımıza… Vicdani aklı olan, milletini, devletini seven neyin ne olduğunu alenen görmüştür. Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’e parti kurdurarak Türk siyasetinde önce MHP’ye, sonra da Cumhur İttifakı’na tuzak kurmaya çalıştı. Ama bir nevi kendi kazdığı çukura düştü. Kendi tuzağı şimdi kendini esir aldı. Onlar Saraçhane'de tiyatro oynarken; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aynı saatlerde Türkmenistan ile Azerbaycan arasında 30 yıldır süren doğalgaz kavgasını sona erdirip Türkiye, Türkmenistan ve Azerbaycan üçlü bloğuna imza atıyordu. İşte vizyon bu" dedi.

Burcu Temel