Dikkat! Elektrik kesintisi

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ) tarafından,15 Şubat Perşembe günü enerji nakil hattı ve elektrik dağıtım merkezi bakım onarım çalışması nedeniyle elektrik kesintisi yapılacağı açıklandı.

Dikkat! Elektrik kesintisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TREDAŞ tarafından, Enerji nakil hattı ve elektrik dağıtım merkezi bakım onarım çalışması nedeniyle elektrik kesintisi yapılacağı belirtildi.

 15 Şubat Perşembe  13.00 ila 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek çalışma nedeniyle Edirne Şehir; Umurbey Mahallesi Sınırlarında Kalan Açıkcezaevi Tesisleri, Açık Cezaevi Lojmanları, Edirne Ticaret Borsası Tesisleri, Edirne Lisanslı Depoculuk A.Ş., Edirne Tarım Ürünleri, Et ve Et Ürünleri Tesisleri, Canlı Hayvan Borsası Tesisleri, Baykal Et Tesisleri, Edirne Şehir; Barutluk Mahallesi Sınırlarında Kalan Selçuk Ecza Depo Tesisleri, Büyükdöllük Köy Yolu Üzeri Mevkii; İsmail Kaygan Hayvancılık, Tuğtaş Yapı Taş Ocakları, İl Emniyet Müdürlüğü Atış Poligonu, Kestanelik Cumhurbaşkanlığı Tesisleri ile bölgedeki Tarımsal Sulama tesisleri, Avarız köy yolu üzeri mevkii Edirne Belediye Asfalt Şantiyesi, F-Tipi Cezaevi Tesisleri ve Lojmanlar, L-Tipi Cezaevi Tesisleri, Edirne merkez İlçeye Bağlı; Avarız, Değirmenyeni, Büyükdöllük, Yolüstü, Hatipköy, Muratçalı, Ekmekçi, Karabulut, Ahıköy, Uzgaç, Büyükismailçe ve Sarayakpınar köyleri ile bu istikametteki tesisler çalışma süresince enerjisiz kalacak.

Vatandaşlar elektronik aletlerin zarar görmemesi adına önlem alınması yönünde uyarıldı. Elektrikle çalışan aletlerin devreden çıkarılarak, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği belirtildi. Jeneratör kullananların kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları, 3 Fazlı motor kullananların (Asansörü olan binalar, sanayi kuruluşları v.s.), enerji geldikten sonra motor devir yönlerini muhakkak kontrol ederek çalıştırmaları yetkililer tarafından bildirildi.

Haber Merkezi