Dikkat! Elektrik kesintisi yaşanacak

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ) tarafından, 13 Ağustos Pazar günü elektrik dağıtım merkezi yenileme çalışması nedeniyle elektrik kesintisi yapılacağı açıklandı.

Dikkat! Elektrik kesintisi yaşanacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

  TREDAŞ tarafından, elektrik dağıtım merkezi yenileme çalışması nedeniyle elektrik kesintisi yapılacağı belirtildi.

                13 Ağustos Pazar günü 09.00 ila 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek çalışma süresince

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastane Tesislerinin tamamı, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Eğitim Birimlerinin Tamamı, Edirne Tayakadın Köy arası Gazdaş Doğalgaz İstasyonu, Doğa Evleri Yerleşim Alanı, Tepe Konakları Mevkii, Halk-Göksu Evleri, Avrupakent Sitesi ve civarı, Ladin Evleri, Birincikent Sitesi, Ladin evleri ve civarı, Soyyiğit Gıda Tesisleri, Granturco Trakya Mısırcılık Depolama Tesisleri, Serin Beton, Gökay Beton, Merdal Çorap, Öztürkler Yem Sanayi, Teknik Masura Ambalaj San. Fabrika tesisleri, Edirne Şehir Kocasinan mahallesi sınırları içerisinde bulunan Trakya Üniversitesi Rektörlük ve Kongre Hizmet Binası, Balkan Yerleşkesi AVM Tesisleri, Modavizyon Fabrika ve Civarları, Trakya Üniversitesi Lojmanları, Otogar Tesisleri ile Otogar ve Gökevler arası Hadımağa mevkii tüm tesis, İstasyon mahallesi bölgesinde kalan Üyüklütatar köy yolu üzeri tesisler, Tren Yolu güzergahı Hazır Beton Tesisleri ve civarları çalışma süresince enerjisiz kalacak.

                Vatandaşlar elektronik aletlerin zarar görmemesi adına önlem alınması yönünde uyarıldı. Elektrikle çalışan aletlerin devreden çıkarılarak, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği belirtildi. Jeneratör kullananların kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları, 3 Fazlı motor kullananların (Asansörü olan binalar, sanayi kuruluşları v.s.), enerji geldikten sonra motor devir yönlerini muhakkak kontrol ederek çalıştırmaları yetkililer tarafından bildirildi.

Haber Merkezi