Dikkat! 8 saatlik kesinti uygulanacak

TREDAŞ, 8 saatlik kesinti yapılacak bölgeleri açıkladı

Dikkat! 8 saatlik kesinti uygulanacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TREDAŞ, 8 saatlik kesinti yapılacak bölgeleri açıkladı

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ) tarafından, 24 Şubat Cumartesi 09.00-17.00 saatleri arasında Enerji Nakil Hattı bakım onarım çalışması nedeniyle elektrik kesintisi yapılacağı açıklandı.

Edirne Belediyesi, Hasanağa Mevkii Su Arıtma, Tesisleri, Güven Asfalt, Şantiyesi, Hasanağa, Hıdırağa, Küçükdöllük, Menekşesofular, Korucuköy ve Kayapa köyleri ile Kayapa Köy Mevkii İsmet İlktan akaryakıt tesisleri ve bu istikametteki diğer tesisler ile Lalapaşa İlçesine bağlı; Ortakçı, Kavaklı, Taşlımüsellim, Sarızadanişment, Süleymandanişment, Ömeroba, Hacıdanişment ve Vaysal köyü çalışma süresince enerjisiz kalacak.

24 Şubat Cumartesi 09.00-17.00 saatleri arasında Enerji Nakil Hattı bakım onarım çalışması nedeniyle bazı bölgelere enerji verilemeyecek.  Çalışma nedeniyle Edirne Belediyesi, Hasanağa Mevkii Su Arıtma, Tesisleri, Güven Asfalt, Şantiyesi, Hasanağa, Hıdırağa, Küçükdöllük, Menekşesofular, Korucuköy ve Kayapa köyleri ile Kayapa Köy Mevkii İsmet İlktan akaryakıt tesisleri ve bu istikametteki diğer tesisler ile Lalapaşa İlçesine bağlı; Ortakçı, Kavaklı, Taşlımüsellim, Sarızadanişment, Süleymandanişment, Ömeroba, Hacıdanişment ve Vaysal köyü çalışma süresince enerjisiz kalacak.

Vatandaşlar elektronik aletlerin zarar görmemesi adına önlem alınması yönünde uyarıldı. Elektrikle çalışan aletlerin devreden çıkarılarak, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği belirtildi. Jeneratör kullananların kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları, 3 Fazlı motor kullananların (Asansörü olan binalar, sanayi kuruluşları v.s.), enerji geldikten sonra motor devir yönlerini muhakkak kontrol ederek çalıştırmaları yetkililer tarafından bildirildi.