Dijital dolandırıcılıkla mücadele devam ediyor

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Dijital dolandırıcılıkla mücadele devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüekipleri dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenerek vatandaşların maddi ve manevi zararlarının önlenmesine yönelik çalışmalara güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ediyor.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar kapsamında; olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi maksadıyla; yasadışı bahis, müstehcenlik, uyuşturucu/uyarıcı madde temini, kumar oynanması için yer ve imkân sağlama, fuhşa aracılık etme, oltalama (Phishing), sağlık için tehlikeli madde temini içerikli 41 internet sitesinin erişimine engel konularak kapatılmasını sağladı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, özellikle maddi ve manevi kayıplarına neden olan ve akabinde değişik suç olaylarının çıkış noktasını teşkil edebilen dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik bilgilendirme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyor.

Haber Merkezi