Depremde hayatını kaybedenler için dua okundu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için ülke genelindeki camilerde Yatsı Namazı önce sela okundu ve ardından 'Kur'an-ı Kerim ve Dua Programı' düzenlendi.

Depremde hayatını kaybedenler için dua okundu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı duyurunun ardından tüm yurtta olduğu gibi, Edirne'deki camilerde de deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlar için sela okundu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybedenler için Edirne'deki camilerde sela okundu ve dua programı düzenlendi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar, Edirne'deki camilerde düzenlenen "Kur'an-ı Kerim ve Dua Programı" ile anıldı.

Ailesi ve yakınları deprem bölgelerinde olan vatandaşlar da camilerdeki programa gelerek dua etti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Deprem nedeniyle vefat eden kardeşlerimiz için ülkemizin dört bir yanındaki tüm camilerimizde yatsı ezanından yarım saat önce sala verilecek ve akabinde "Kur'an-ı Kerim ve Dua Programı" icra edilecek. Ben de Kahramanmaraş Abdülhamid Han Camii'nde sala verip dua edeceğim İnşallah" ifadelerine yer vermişti.

Özlem Ceylan