Cumhuriyet'in 100. Yılında öğrenciler jandarmayla buluştu

Edirne'de Cumhuriyet'in 100'üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Jandarma Komutanlığında ilkokul öğrencileri ağırlandı.

Cumhuriyet'in 100. Yılında öğrenciler jandarmayla buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Edirne İl Merkezinde bulunan Lalaşahin Paşa İlkokulu, Mithat Paşa İlkokulu ve Şehit Asım İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinden oluşan grup Edirne İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Ziyaret gelen öğrencilere İl Jandarma Komutanlığının tanıtımı yapılarak, kışla içerisinde hazırlanan alanda;  Jandarma envanterinde bulunan Trafik Jandarması araçları, Asayiş araçları ve motosikletleri ile Komando Timlerimizin envanterinde bulunan yerli ve milli olan silahlar ile zırhlı aracın tanıtımı yapıldı. Öğrenciler zırhlı araç ile diğer hizmet araç ve motosikletlere bindirildi

Köpek eğitim alanında öğretmen ve öğrenciler için hazırlanan Jandarma Köpek Timlerinin gösterisi izlettirildi.

Yapılan açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Edirne İl Jandarma Komutanlığını ziyaret edecek İlk ve Orta dereceli okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik tanıtım faaliyetlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak devam edilecektir.” İfadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi