Çorabın içinden çıkan notu gözyaşları ile okudu

'Asrın felaketi' olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye genelinde yardım kampanyaları sürüyor. Vatandaşlar ayni ve maddi yardımlarla depremzedelerin yaralarını sarmak için tek yürek oldu. AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'nın Hatay'ı ziyareti sırasında karşılaştığı Abdülcabbar Sabancıoğlu, yardım olarak gönderilen çorabın içinden çıkan notu gözyaşlarıyla okuduğunu söyledi.

Çorabın içinden çıkan notu gözyaşları ile okudu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hatay’da AFAD’ın çadır kentine sığınan Abdülcabbar Sabancıoğlu, yardım kolisindeki çorabın içinden çıkan 20 liranın üzerinde yazan notu gözyaşlarıyla okuduğunu söyledi.

Sabancıoğlu, deprem saatinde çocuklarla evde uyuduğunu ve hemen dışarı çıktıklarını aktardı.

En yakın sığınabilecekleri yere gittiklerini dile getiren Sabancıoğlu, Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgesine yardım geldiğini belirtti.

Yarım paketindeki çorabın içinden çıkan 20 liranın üzerinde yazılı olan notu ve yaşadıklarını anlatan Sabancıoğlu şunları kaydetti:

“Gelen yardımların içerisinde giysi, çorap ve eldiven gibi yardımlar var. Yardımseverler bizlere getirdi. Bende yardım paketinin içerisinden çorap aldım bir tane. Çorabı giymek isterken içerisinden 20 lira para çıktı. Depremde yardımsever bir insan gücünün yettiğince göndermiş. Allah ondan razı olsun. Üzerindeki yazıda bizi çok duygulandırdı. Çoraba para koyan gönlü zengin arkadaştan Allah razı olsun. Kendisine çok teşekkür ederim. Bize çok büyük bir moral oldu. Bu olay kelimelerde tarif edilecek bir olay değil. Gözümüzden yaş geldi.”

Devletin giyim, gıda, çadır ve çocuklar için psikolojik destek gibi tüm imkânları sağladığını ifade eden Sabancıoğlu, Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün de kendileri ile iletişime geçerek ihtiyaçlarını sorduğunu iletti.

Devletin her türlü imkanı sağladığını söyleyen Sabancıoğlu, “Allah razı olsun devletimize hiçbir şey diyemeyiz. Gıda, giyim tüm yardımları bizlere verdiler.” Dedi.

Doğukan Vurgun