Cömert, 'Altın rekor üstüne rekor kırıyor'

Altın fiyatlarındaki yükseliş hızla devam ediyor. İsrail-Hamas arasındaki savaşın etkisiyle altın fiyatları primli seyretmeye devam ediyor. Altının rekor üstüne rekor kırmaya devam ettiğini söyleyen Kuyumcu Esnafı Rahmi Cömert, fiyatların artmaya devam edeceğini belirterek kenarda parası olanlara değerlendirme çağrısında bulundu.

Cömert, 'Altın rekor üstüne rekor kırıyor'

Ortadoğu'daki sıcak ortamdan etkilenen altın fiyatları tırmanmaya devam ediyor. Savaş ortamlarında yükselişe geçen altın kısa sürede yatırımcısına kazanç sağladı.Uzun süredir stabil kalan altının yükselişindeki ana neden İsrail-Hamas çatışması oldu.

Altının rekor üzerine rekor kırmaya devam ettiğini söyleyen Rahmi Cömert, “Altın yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Bu yükselişte savaşın büyük etkisi var. Bu fiyatlar artmaya devam edecek. Yatırımcıların bunu da göz önünde bulundurması ve paralarını altına yatırmalarını öneriyorum. Kısa zamanda altın yüne büyük hamleler yaparak kazanış sağlayacaktır” dedi.

“Altın en güvenilir limandır”

Altının en güvenilir liman olduğunu belirten Cömert, “Her zaman yatırımcısına kazandırıyor. Kenarda altını olanlar ev ya da araba almayı düşünüyorsa bozdurup o şekilde de yatırımlarını değerlendirebiliyor. Parasını bu şekilde değerlendiriyorlar. Ama altın yükseldi sonra düşer bozdurayım düşüncesine girenler hiç böyle bir düşünceye girmesinler kesinlikle bu saatten sonra düşüş olmaz aksine yükselişin devam etmesini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlara piyasada uygun fiyatlı satışa sunulmaya çalışan altınlara kanmamaları gerektiği yönünde uyarılarda bulunan Cömert,  “İnternette bu yönde reklamlar yapılıyor. Altın kuyumcudan alınır diyerek vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Bildikleri ve güvendikleri kuyumcudan alışveriş yapsınlar” dedi.

Hafta başı itibariyle kuyumcularda gram altın bin 850 civarında, çeyrek altın 3 bin 150 lira, tam altın 12 bin 440 liradan satışa sunuluyor.

Doğukan Vurgun