Çiftçiler için başlatılan 'gece eğitim seferberliği' devam ediyor

Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından çiftçilere yönelik başlatılan gece eğitimleri devam ediyor. Edirne Merkeze bağlı Büyükismailçe köyüne giden Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt ve ekipler, çiftçilerle bir araya geldi.

Çiftçiler için başlatılan 'gece eğitim seferberliği' devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çiftçilere tarım, hayvancılık ve desteklemeler hakkında detaylı bilgiler veren Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, eğitimlerin aralıksız olarak devam edeceğini söyledi.

Köydeki bir kahvehanede düzenlenen gece eğitimlerinde Buğday yetiştiriciliği, ÇKS kayıtları, mülkiyet ve mirasçılık sorunu nedeniyle  kayıt altına alınamayan tarım arazileri, Hayvan yetiştiriciliği, Tarımsal desteklemeler, Tarımsal üretimin planlanması, sözleşmeli üretim, Tarım sigortası (TARSİM)” konularında bilgi verildi.

İl genelinde başlatılan  ‘Gece Eğitim Seferberliğinin’ devam ettiğini söyleyen Bayazıt,  Merkez Büyükismailçe Köyünde düzenlenen gece eğitiminde çiftçilerin sorularını da yanıtladıklarını aktardı.

Her zaman üretimin ve üreticinin yanında olduklarını belirten Bayazıt, ekiplerin köylerdeki eğitimlerinin süreceğini ve çiftçilerin merak ettiği konularda da bilgilendirmeler yapacaklarını söyledi.

Burcu Temel