Çiftçi kayıt sistemi başvurularında son gün 2 Ocak

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları devam ediyor. Çiftçi kayıt sistemine ilk kez başvuracak üreticiler il ve ilçe Tarım Müdürlüklerine başvurabilecek.

Çiftçi kayıt sistemi başvurularında son gün 2 Ocak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çiftçilere yönelik tarımsal faaliyetlerin kayıt altına alınması, tarımsal desteklemeler ve tarımsal politikaların belirlenmesi, denetlenmesi ve izlenmesi amacıyla oluşturulan Çiftçi Kayıt Sistemi için son başvuru gününün yaklaştığı bildirildi.

Çiftçi kayıt sistemine ilk kez başvuracak üreticiler il ve ilçe Tarım Müdürlüklerine başvurabilecek. Yenileme yapacak üreticiler ise E- Devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

Bitkisel ve hayvansal üretimi artırmak, verim ve kaliteyi yükseltmek, tarımsal üretimde sürdürülebilirliği sağlamak, üretim maliyetlerinin azaltılmasında üreticilere katkıda bulunmak amacıyla Bakanlıkça Tarımsal Destekleme ödemeleri yapıldığı belirtilerek, "Tarımsal Destekleme ödemeleri kapsamında kullanılan Çiftçi Kayıt sistemi (ÇKS) çalışmaları ÇKS yönetmelikleri ve Bakanlığımızca yayımlanan talimatlar kapsamında yürütülmekte olup, üzerine kayıtlı arazisi bulunan mal sahibi veya kiracı olarak en az bir üretim sezonunda tarımsal üretim yapacak olan gerçek ve tüzel kişiler ÇKS kayıt yaptırarak destekleme ödemelerinden yararlanabilmektedirler.  2024 üretim sezonu için üreticilerimizin, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurular 2 Ocak tarihinde son bulacak. Çiftçiler, arazilerinin bulunduğu il/ilçe Tarım ve Orman Müdürlükleri veya e- Devlet Kapısı üzerinden yapmaları gerekmektedir" denildi.

Haber Merkezi