CHP'li başkan yardımcısına açılan dava sonuçlandı

 Uzunköprü Gazetesi Muhabiri Okan Yavaşer'in, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'li Uzunköprü Belediye Başkan yardımcısı Bülent Ulusoy tarafından sözlü saldırı ve tehdit konusunda açtığı dava sonuçlandı.

CHP'li başkan yardımcısına açılan dava sonuçlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’li Uzunköprü Belediye Başkan yardımcısı Bülent Ulusoy tarafından sözlü saldırı ve tehdit ile karşılaşarak dava açan Uzunköprü Gazetesi Muhabiri Okan Yavaşer, haklı çıktı.

Ulusoy’un mahkemece suçlu bulunduğunu ve ceza aldığını söyleyen Yavaşer, Belediye Başkanı Becan’ın sessizliğini bozarak gerekeni yapması için sesini duyurmaya çalıştığını dile getirdi.              

Uzunköprü Gazetesi Muhabiri  Okan Yavaşer, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nden bir gün sonra CHP’li Uzunköprü Belediye Başkan Yardımcısı tarafından sözlü saldırı ve tehditlere maruz bırakıldığını söyleyerek Ulusoy hakkında şikayette bulunmuştu.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Başkan Yardımcısı Ulusoy tarafından Yavaşer’e karşı sözlü saldırı ve tehdit iddialarına yönelik sessizliğini korumuştu.
"Başkan Becan sessizliğini bozmalı"

Başkan Yardımcısı Ulusoy’un Gazeteci Yavaşer’e hakaretleri adli yargıya taşınmasının ardından mahkeme CHP’li Uzunköprü Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdüren ve Gazeteci Yavaşer’e sözlü saldırı ve tehdit suçlamaları kapsamında Ulusoy’u suçlu buldu.

Uzunköprü Gazetesi Muhabiri Okan Yavaşer, mahkemenin sonuçlanmasının ardından yaptığı yazılı açıklamada CHP’li Uzunköprü Belediye Başkan Yardımcısı Özlem Becan’ın sessizliğini bozarak yaşanan olay sonrası ceza alan Başkan Yardımcısı hakkında gerekeni yapması için çağrıda bulundu.

"Bu şahıs hakkında gerekeni yapacak mısınız?"
                Gazeteci Yavaşer yaptığı yazılı açıklamada, “Uzunköprü Belediye Başkan yardımcısı Bülent Ulusoy tarafından şahsıma ve aileme karşı edilen ağır küfür ve hakaretler sonucu açmış olduğum dava bugün itibariyle sonuçlanmıştır.  Adı geçen şahıs ettiği küfürlerden dolayı açtığım dava sonucunda ceza alıp, hüküm giymiş ve suçlu bulunmuştur. Kendisinin bu dava sonucu aldığı cezanın niteliği değil, niceliği daha önemli olup gerçekler ortaya çıkmış ve malum şahıs Türk adaleti önünde gereken yaptırımı almıştır. Hemen hemen her fırsatta kadın ve annelik değerleri üzerinden siyaset üreten, Trakya’nın tek “Kadın” Belediye Başkanı olmakla övünen Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ın, yaşanan skandal karşısında olayı tasvip edercesine sessizliğe bürünmüştü.Sadece 2022 Kasım ayının meclisinde kendisine yöneltilen soru üzerine mahkemenin kararının bekleyeceğini ifade etmişti. Evet şimdi buradan Uzunköprü Belediye başkanı Özlem Becan’a  ve CHP Uzunköprü ilçe başkanı Muammer Çetiner’e çağrımı yüksek sesle duyurmak istiyorum. Sayın başkan  Becan siz; Küfürbazlığı Uzunköprü  2. Asliye Ceza Mahkemesi ile “ Türk Milleti Adına Karar” diyerek  tecelli eden CHP Belediye Meclis üyesi  ve Uzunköprü Belediye Başkan yardımcınız bu şahıs hakkında gerekeni yapacak mısınız?” ifadelerine yer verdi.


Doğukan Vurgun