Başkan İba 'Recep Gürkan neyin telaşında?' 

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın son dönemde gerçekleştirdiği taşınmaz satışları ve sahaya inme çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan İba 'Recep Gürkan neyin telaşında?' 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın son günlerde Edirne'nin kıymetli alanlarını satışa çıkarması ve başkanlık süreci boyunca gerçekleştirmediği başkanlık vazifesini son günlerde hatırlaması AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İBA'nın tepkisine neden oldu. "Recep Gürkan, neyin telaşında" diyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

EDİRNE'NİN EN KIYMETLİ YERLERİNİ NEDEN SATIŞA ÇIKARIYOSUNUZ?

Recep Gürkan'ın "yangından mal kaçırırcasına" Edirne'nin en kıymetli noktalarını satışa çıkardığına vurgu yapan Başkan İBA: "Sayın Gürkan geçtiğimiz aylarda satışa çıkardığı 200 Milyon TL'lik taşınmazın üstüne şimdi bir de Edirne'mizin en kıymetli alanlarından olan Cuma Pazarı'nı satışa çıkarıyor! Yerel seçimlere yaklaştığımız şu günlerde, böyle apar topar ve vatandaşın sesini, fikrini yok sayarak yapılan bu satışların nedenini hemşehrilerimiz merak ediyor. Gürkan, vatandaşımızın karşısına çıkıp bu satışları neden yaptığını açıklamalı." 

SÖZ VERDİĞİNİZ OTOPARK YERİNE NE OLDU?

Gürkan'a, Cuma Pazarı alanına, vatandaşın park sorunu için katlı otopark yapılması vaadini hatırlatan Başkan İBA açıklamasında, "Seçimler öncesinde hemşehrilerimize söz vermiştiniz, Cuma Pazarı alanına katlı otopark yapacaktınız. Şimdi bu alanı satışa çıkarıyorsunuz! Seçim vaadinizi gerçekleştirmediğiniz yetmiyormuş gibi, vaatte bulunduğunuz alanı Edirne halkından alıp satıyorsunuz." sözlerine yer verdi.

"BUGÜNE DEK SUNAMADIKLARI HİZMETİ, BİR KAÇ AY İÇİNE SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Açıklamasında, Recep Gürkan'ın görev süresince gerçekleştirmediği hizmetleri, son aylarda yapma telaşına giriştiğini ifade eden Başkan İBA, "Seçimler yaklaştı, ev ziyaretlerine başladınız! Seçimler yaklaştı, mahallelerdeki altyapı çalışmalarını incelemeye başladınız! Seçimler yaklaştı, müteahhitlerin sorunları sanki yeniymişçesine, müteahhitlerimizle görüşmeye başladınız! Halk bunu görüyor Sayın Gürkan. Siz 4 yıldır Edirne Belediye Başkanlığı vazifesiyle sahaya inmediniz, halkın sesine kulak vermediniz ancak biz karış karış mahalle ve köylerimizde her bir hemşehrimizle yıllardır konuşuyor, hepsinin sesini, fikrini dinliyoruz. 4 yıldır göremedikleri Belediye Başkanlarını son dört beş ayda sahada gören halkımız samimiyet sorguluyor. Bunca yıldır neredeydiniz diye soruyor. Edirne halkı zekidir, kimin neyi ne niyetle yaptığını çok güzel analiz eder. Bu samimiyetten uzak hareketlerin yanıtını da sandıkta verecektir" şeklinde konuştu.

"EDİRNE ARTIK ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İSTİYOR"

Recep Gürkan'ın şeffaf belediyecilik anlayışından uzak, vatandaşın sesini duymayan bir çizgide başkanlık yaptığına değinen Başkan İBA, "Edirne'ye ait en kıymetli alanlar satışa çıkarılıyor, o alanların esas sahibi olan Edirne halkına konuyla ilgili en ufak bilgilendirmede bulunulmuyor! Seçimlerden önce bir sürü vaatler veriliyor, bu vaatlerin hesabı vatandaşa verilmiyor! Belediye içinde alınan kararlarda, vatandaşın tercihi, kararı, arzusu sorulmuyor; bunu geçtim karar alındıktan sonra bir bilgilendirme açıklamasına dahi ihtiyaç duyulmuyor! Edirne halkı, saygıyı hak eden bir halk! Edirne artık şeffaf belediyecilik istiyor!" sözleriyle açıklamasına son verdi.

Haber Merkezi