Başkan İba, 'Muhtarlarımızla el ele vererek Edirne'mizi en güzel noktalara taşıyacağız!'

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 19 Ekim Dünya Muhtarlar Günü dolayısıyla Edirne merkez ve köy muhtarları ile bir araya geldi. Edirne'nin refahı ve gelişimi için, muhtarların önemli kilit taşları olduğunu belirten Başkan İba, muhtarlarla birlikte el ele vererek gönül birliği içerisinde kenti en güzel noktalara taşıyacaklarını vurguladı.

Başkan İba, 'Muhtarlarımızla el ele vererek Edirne'mizi en güzel noktalara taşıyacağız!'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Resmî Gazetede yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile 2015 yılından beri kutlanan 19 Ekim “Muhtarlar Günü”, bu sene de kutlanmaya devam ediyor. Muhtarlar Günü dolayısıyla merkez ve köy muhtarlarıyla bir araya gelen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Muhtarlarla birlikte yapacakları çalışmalarla vatandaşların gönüllerine dokunmaya devam edeceklerini söyledi.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı Sedat Tosun, Edirne Merkez Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, Edirne İli Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Kıyga yürütülen çalışmalarla ilgili AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'ya bilgi verdi.

Edirne merkez köy ve mahalle muhtarlarının da bulunduğu programda İl Başkan Yardımcıları, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri de yer aldı.

Edirne’nin refahı ve gelişimi için, muhtarların önemli kilit taşları olduğunu belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, muhtarlarla birlikte el ele vererek gönül birliği içerisinde Edirne'yi en güzel noktalara taşıyacaklarının altını çizdi.

"Bunu siz olmadan yapamayız"

Muhtarlarla birlikte yapacakları çalışmalarla çalınmadık kapı, dokunmadık el bırakmayacaklarını söyleyen Başkan İba,"Edirne kazanacak! hemşehrilerimiz kazanacak!" dedi.

"Devletle vatandaş arasında köprü olmak büyük bir onur"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da deyimiyle vatandaşa hizmet noktasında ilk akla gelenin muhtarlar olduğunu belirten Başkan İba, "Bizim yoldaşlarımız, bizim omuzdaşlarımız, can yoldaşlarımızsınız. Hizmetin yerelde başladığını ve sizlerin sorumluluğunun ne kadar büyük olduğunu 4 senelik görevim boyunca çok daha yakından gördüm ve hissettim. Gerçekten de devletle vatandaş arasında bağ olmak, köprü olmak bu kutsal görevi üstlenmek çok büyük onur ve şeref. Hem bulunduğumuz köye, mahalleye hizmet etmek çok büyük bir onur" ifadelerine yer verdi.

Dört yıldan beri her bir köşesi tarih kokan Edirne’ye hizmet etmekten onur duyduklarını aktaran Başkan İba, aynı onuru yaptıkları köy ve mahalle ziyaretlerinde muhtarların da duyduğuna şahit olduklarını ifade etti.

Muhtarların en zor günlerde bile bir gün bile düşünmeden görev başında olduğuna şahit olduklarını söyleyen Başkan İba,  herkesin evine kapandığı Kovid-19 salgınıyla mücadele döneminde muhtarların gece gündüz demeden sahada olduğunu ve vatandaşları yalnız bırakmadığını aktardı.

Edirne merkez ve köy muhtarlarına bugüne kadar yaptığınız özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden Başkan İba, millete hizmet etme yolunda verdikleri emeklerin takdire şayan olduğunu belirtti.

"Muhtarlarımıza destek olmaya devam edeceğiz"

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tüm muhtarların bu anlamlı ve özel gününü kutlayan Başkan İba, "Bizler de hizmetin yerelde başladığını bilerek her zaman sizlere destek vermek için çok gayret ettik. Köy köy, mahalle mahalle defalarca gezdik, sizleri dinledik. İmkanlar dahilinde elimizden gelen tüm desteği vermeye çalıştık. Bugüne kadar ne yaptıysak bundan sonra daha fazla yaparak sizlere destek olmaya gayret edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi