Başkan İba 'Esnafımızın her zaman yanındayız'

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Atatürk Bulvarı üzerinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangın nedeniyle hasar gören dükkanları ziyaret etti.

Başkan İba 'Esnafımızın her zaman yanındayız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İba, yangın nedeniyle hasar gören büfe ve çiçekçi dükkanının işletmecileriyle görüştü. Her zaman yanlarında olduklarını belirten İba, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İba, “Edirne için hep birlikte” sloganıyla kentteki iş insanlarını ziyaret etmeye devam ettiklerini vurguladı.

İba, yangının yaşandığı hafta Edirne’de olmadığını fakat işletme sahipleriyle telefonda görüşme fırsatı bulduğunu dile getirdi ve şöyle devam etti:

“Yangından etkilenen esnaflarımızı Edirne’ye dönünce görüşmek, ziyaret etmek istedim. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Çok şükür cana gelen bir zarar yok, mal kaybı var. Biz de üzerimize düşen bir sorumluluk varsa hazırız demeye geldik kardeşlerimize. Allah beterinden korusun bir daha yaşatmasın. Buradaki dükkanlar Edirne’ye hemhal olmuş işletmeler. Edirne’yle anılan esnaf kardeşlerimizin değerlerini yaşatmak ve yanlarında olmak için buradayız.”

İba, göreve geldiği yıldan beri Edirne için mücadele ettiğini vurgulayarak yaz boyunca esnaf ziyaretlerini sürdüreceklerini kaydetti.

Gazetecilerin valilik kararnamesi üzerine sorduğu soruları da cevaplayan İba, önümüzdeki günlerde kararnamenin açıklanmasını beklediklerini ve Edirne Valisi’nin de kararda yer alacağını söyledi.

Haber Merkezi