Başkan İba '15 Temmuz Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğünün bir sembolü'

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan İba '15 Temmuz Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğünün bir sembolü'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

İba, mesajında 15 Temmuz gününün gerek Türkiye Cumhuriyeti gerekse dünya tarihinde bir destanın yıl dönümü olarak tarihe kazındığına ve bu önemli günün ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünün bir sembolü olduğuna değindi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, terör örgütü FETÖ’nün hain darbe girişiminin milletçe bastırılışının yıl dönümü olan 15 Temmuz Milli Demokrasi ve Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında. “Bundan tam 7 yıl önce 15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizin bağımsızlığına ve demokrasisine kasteden terör örgütü FETÖ, devletin kritik noktalarını ele geçirmek ve demokratik iradeyi susturmak amacıyla kalkışma başlattı. Ancak bu hain girişim, milletimizin feraseti, cesareti ve inancıyla karşı konulmaz bir direnişle karşılaştı.

Bu karanlık gece, Türk milletinin iradesi ve demokrasiye olan bağlılığı ile aydınlandı. Edirne’mizde de vatandaşlarımız sokaklara döküldü, hainlerin karşısına dikildi. Bu direniş, milletimizin ortak amacı, milli birlik ve beraberliğiyle gerçekleşti” sözlerine yer veren İba,

“15 Temmuz gecesi, tarihimize yakışır kahramanlar ortaya çıktı. Askerimizden polisimize, sivil vatandaşlarımızdan siyasetçilerimize kadar herkes, birlik ve beraberlik içinde vatanını, demokrasisini, özgürlüğünü savundu. Bu büyük mücadelede çok sayıda şehit verdik, pek çok vatandaşımız da bu büyük seferberlikten Gazi olarak çıktılar. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize saygılarımı ve minnetlerimi sunuyorum” dedi. Başkan İba mesajına, “15 Temmuz, bir direnişin, bir zaferin adıdır. Milletimiz, demokrasisi ve özgürlüğü için canını ortaya koydu ve başardı. 15 Temmuz, demokrasiye, milli birlik ve beraberliğe olan inancımızın bir simgesidir.

Edirne olarak bugün, 15 Temmuz'u idrak ederken, kahramanlarımızı ve şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Onların fedakârlığı, ülkemizin geleceği için bir dönüm noktası olmuştur.

Bu hain saldırıyı unutmayacak, demokrasimize ve milli iradeye sahip çıkmaya ilelebed devam edeceğiz” sözleriyle son verdi.

Haber Merkezi