Bahar havası, çarşı pazarı hareketlendirdi

Edirne'de geçtiğimiz günlerde etkili olan soğuk ve yağışlı havanın yerini güneşe bırakmasının ardından çarşı ve pazarda hareketlilik yarattı.

Bahar havası, çarşı pazarı hareketlendirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Özellikle kentte her hafta Cuma günleri kurulan Ulus Pazarı, sıcak hava nedeniyle doldu taştı. Hem yerli hem de yabancı müşteriler, sabahın erken saatlerinde etkili olan sisin yerini güneşe bırakmasının ardından çarşı ve pazarın yolunu tuttu.

Edirne'de sıcak havayı gören vatandaşlar, çarşı pazarda güneşin tadını çıkardı. Mart ayına rağmen hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle güneşi gören vatandaşlar çarşı ve pazarlarda güzel havanın tadını çıkardı.

Sıcak havayı gören vatandaşlar kentin en işlek noktalarından olan Saraçlar Caddesi’nde de aileleriyle beraber gezip sıcak havanın tadını çıkardı. Sıcak hava çarşı ve pazarda hareketliliğe neden oldu. Kentin en işlek noktalarından olan birisi Saraçlar Caddesi en kalabalık günlerinden birisini yaşadı. Güneşli havanın tadını çıkaran vatandaşlardan bazıları alışveriş yaparken, bazıları ise çocukları ile birlikte güvercinleri besleyerek güneşin tadını çıkardı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren tezgahlarını hazırlayıp müşterilerini beklemeye başlayan Ulus Pazarı esnafı da güneşli havadan nasibini aldı. Hem yerli halk, hem de yabancı turistler pazarın yolunu tutarak alışveriş yaptı. Tezgahları tek tek dolaşarak bütçelerine uygun ürünü bulup ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşlar, günün tadını çıkardı.

Soğuk havalarda müşterilerin az olduğu Ulus Pazarını, sıcak hava hareketlendirdi. Sıcak havayı gören vatandaşların ilk durağı önce Saraçlar Caddesi daha sonra Pazar oldu.  Sabahın erken saatlerinde tezgâhlarını açan esnaflar, bu hafta sıcak havadan dolayı oluşan yoğunluktan memnun olduklarını ifade etti.

İpek Esma Çeşme