Avusturya'da yaşayan gurbetçiler depremzedeler için yardım kolisi getirdi

Avusturya'da yaşayan gurbetçiler, depremzedeler için tek yürek oldu. Salzburg'da yardım malzemesi toplayan vatandaşlar Mimar Sinan Spor Salonu'nda oluşturulan yardım merkezine getirdi.

Avusturya'da yaşayan gurbetçiler depremzedeler için yardım kolisi getirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet tarihinin en büyük depremlerinden olan ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen felaketin ardından Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında yaşayan gurbetçilerde tek yürek oldu.

Avusturya’nın Salzburg kentinde yaşayan gurbetçiler topladıkları yardım malzemelerini tırlara yükleyerek Edirne’ye getirdi. Mimar Sinan Spor Salonu’nda oluşturulan yardım merkezine getirilen koliler depremzedelere gönderilmek üzere tasnifleniyor.

Türkiye'yi yasan boğan ve Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilde etkili olan yıkıcı depremlerin ardından başlatılan yardım seferberliğine yurt dışında yaşayan Türklerden de destek geliyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Türkiye'nin çeşitli noktalarında yardım seferberliği başlatıldı. Bu çerçevede Edirne'de valilik öncülüğünde başlatılan yardım kampanyaları kentteki vatandaşların yanı sıra yurt dışında yaşayan vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor.

Avusturya’nın Salzburg kentinden gelen Mustafa Hamsin, Türkiye’nin bu zor zamanında yanında olmak için seferber olduklarını aktardı.

“Biz büyük bir milletiz”

Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin tek yürek olduğunu belirten Hamsin, “Başımıza gelen bu olaylardan dolayı Türk halkına baş sağlığı diliyorum. Çok üzgünüz. Duyduğumuzdan beri bizlerde yaraların sarılması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Maalesef hayatını kaybedenlerin sayıları artıyor ama geride kalanlara yüce Rabbim acil şifalar versin. Avusturya'dan battaniye, yorgan, giyim eşyaları gibi ihtiyaçları getirdik. Avrupa'da yaşayan gurbetçiler de tek yürek olmuş durumda. Türkiye'ye birçok noktadan yardım gönderiyorlar. Bizlerinde yüreği her zaman Türkiye'nin yanında. Biz büyük bir milletiz. Hep beraberiz. Tek yüreğiz.” Dedi.