'Altın yatırımcısını koruyacak, zarar ettirmeyecek'

Vatandaşlar son günlerde rekor üstüne rekor kıran altına yatırım yapmaya yöneliyor. Kuyumcu esnafı İsmail Sümültaş, 'Altın yatırımcısını koruyacak, zarar ettirmeyecek.' Dedi.

'Altın yatırımcısını koruyacak, zarar ettirmeyecek'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Altın, ekonomideki dalgalanmalara karşı korunmak isteyenler için önemli bir yatırım aracı olarak öne çıkıyor. Altın fiyatları, enflasyon ve döviz kurlarındaki dalgalanmaların etkisiyle artma eğilimi gösteriyor. Bu durum, altın yatırımcılarını daha da cezbediyor.

Kuyumcu esnafı İsmail Sümültaş, 2023’ün sonuna doğru altının yükseleceği yönünde tahminlerinin olduğunu ve bunun kısmen gerçekleştiğini söyledi.

Altının onsunun çok uzun yıllardan sonra yeniden yüksek rakamları gördüğünü belirten Sümültaş, “İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları sonrası piyasa daha da yükseldi. Altının onsu 2 binin üzerinde kapanış yaptığı sürece yıl sonunda 2 bin 200 doları bulacaktır. Altının gramı yakın zamanda 2 bin 50 liraları görebilir. Yıl sonunda bu rakamları göreceğiz. Şubat ve Mart aylarında 2 bin 200, 2 bin 300 liraları görebiliriz. Yatırım yapmak isteyenler altına yöneliyor. Kafasında soru işareti bulunanlara tavsiyem altına yatırım yapmaları. Çünkü altın kendini koruyan değerli bir maden. Altın yatırımcısını koruyacak, zarar ettirmeyecek.” Dedi.

Doğukan Vurgun