Altın kaplama görünümlü çerçeveli muhtar adayından altın gibi projeler

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Edirne'nin Abdurrahman Mahallesi'nden muhtar adayı olan Celal Vardar ve ekibi, çevre kirliliğini önlemek için tasarlayarak mahallenin belli bölümlerine astığı altın kaplama görünümlü çerçeve ile vatandaşların desteğini istiyor.

Altın kaplama görünümlü çerçeveli muhtar adayından altın gibi projeler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yapacakları hizmetlerin altın değerinde olacağını kanıtlamak için çevreye duyarlı bir çalışma yapan muhtar adayı Celal Vardar ve ekibi, hazırladıkları projelerle vatandaşların gönlünü kazanmaya çalışıyor.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Edirne’nin köklü mahallelerinden birisi olan Abdurrahman Mahallesi’nden muhtar adayı olan Celal Vardar, ekibi ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

Yıllarca ikamet ettiği mahallesine şimdi hizmet etmek için yola çıkan muhtar adayı Vardar, hazırladığı broşürleri dağıtarak projelerini anlatıyor.

Listesinde bulunan azaların bu çerçeveleri yaparken çevreye duyarlı olarak hareket ettiğini ve  çevre kirliliğini önlemek için bu şekilde bir tasarım yaptıklarını söyleyen Abdurrahman Mahallesi Muhtar Adayı Devlet Su İşleri'nden emekli Celal Vardar, yaklaşık 9 noktada çerçeve olduğunu ve bunlardan 3 tanesinin altın kaplama görünümlü olduğunu ifade etti.

Yapacakları hizmetlerin altın değerinde olacağını kanıtlamak istediklerini ve bu şekilde farklı bir tanıtım yapmak istediklerini söyleyen Vardar, projelerini anlattı.  Muhtarlığa seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerden en önemlisinin muhtarlık maaşını üniversitede okuyan öğrencilere burs şeklinde dağıtmak olacağının altını çizen Vardar, insan hayatına dokunacak projelere yer vermek istediklerini belirtti.

Mahallede fabrikalarda çalışan kadın sayısının fazla olduğunu ve onlar için de projeleri olduğunu aktaran Vardar, yazın sıcakta, kışın da soğukta açık alanda bekleyen kadınlar için muhtarlığın çevresini brandayla kapatıp yazın güneşten, kışın da soğuktan korunarak bekleyebileceği bir alan oluşturmak istediklerini söyledi.

"Kadınlara, çocuklara ve her kesime dokunan projelerimiz var"

İlgili kurumlarla görüşerek mahallede düğün salonu kurmak istediklerini dile getiren Vardar,  "Tüm kurumlarla işbirliği içerisine kamera sistemi kurdurmak istiyoruz. Mahallemiz 12 bin civarı nüfusa sahip bir yer. Turist anlamında da bir sürü turist çeken bir bölge. Mahallemizde tuvalet yok bunu kazandırmak istiyoruz. Çocuk alanlarını genişletmek istiyoruz. Bir de en büyük hayallerimden birisi de mahallemizin Devletin sosyal kurumlarından destek almasını sağlamak. Daha önce yardım kuruluşlarında gönüllü olarak görev aldım. Baktım diğer birkaç mahalle muhtarı sürekli sosyal yardımlaşma kurumuna gelip mahalledeki dar gelirli vatandaşlara yardım temin ediyor. Ben bu güne kadar bizim mahallemizde bunu görmedim. İnşallah halkımız bizi teveccüh ederse göreve gelirsek bunu da sağlamak istiyoruz. Mahallemizde çocukların oyun oynayabileceği halı saha yaparak mahallemizin hizmetine sunmak istiyoruz. Kadınlar için kadın merkezi kurmak istiyoruz. Karaağaç'ta bunun bir örneği var. Biz de mahallemizde kadınlar için bu şekilde bir alan oluşturmayı hedefliyoruz" şeklinde açıklamada bulundu.

"Çevreye duyarlı bir fikir düşündük"

Hazırlanan broşürlerin belli yerlere asılması ve dağıtılmasından sorumlu olduğunu söyleyen Memur Emeklisi Aza Mustafa İnce, astıkları broşürlerin yağmurdan etkilendiğini, sağa sola saçıldığını gördüklerini ve çevreye duyarlı bir fikir düşünerek tanıtım broşürlerini çerçevelettirmeye karar verdiklerini belirtti.

Hem çevreye duyarlılık, hem de tekrar tekrar asmamak açısından bu şekilde bir uygulama getirdiklerini aktaran İnce,  "Tanıtım afişlerini muşamba altına aldık. Muşamba ile kaplayıp sonra çerçeveyi üzerine oturttuk. Baktık gördük herkesin hoşuna gitti ve ilgi çekti. Daha farklı olacağını düşündüğümüz bir çalışmayı ortaya koymuş olduk. Görsel açıdan da güzel bir tanıtım oldu. Altın renkli olması da daha dikkat çekici oldu. Başarılı olduğumuz söyleniyor. İnşallah kazanmayı istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

Doğukan Vurgun