Akıncı 'Basın bulunduğu toplumun ortak sesini ve vicdanını temsil ediyor'

AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akıncı 'Basın bulunduğu toplumun ortak sesini ve vicdanını temsil ediyor'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Toplumun ortak sesi ve vicdanını temsil eden gazetecilerin, toplumun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması noktasında çok önemli görevler üstlendiklerini belirten Akıncı, kentte görev yapan gazeteciler başta olmak üzere tüm basın mensuplarının bu önemli gününü kutladı.

Basının bulundukları toplumun ortak sesi ve vicdanını temsil ettiğini söyleyen Akıncı, “Her şartta ve ortamda, gece-gündüz, yaz-kış demeden özveriyle haber peşinde koşan basın çalışanları, gündeme taşıdıkları konularla ilimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor.” Dedi.

Akıncı, Dünyanın her köşesinde olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde kamuoyunu aydınlatmak amacıyla emek gösteren gazetecilerin en zor koşullar altında bile görevlerini başarıyla yerine getirdiklerini aktardı.

Basının vatandaş ile aralarında köprü görevi gördüğünü belirten Akıncı, “Kamuoyunu bilgilendiren ve bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu yerine getiren değerli basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi