353 araç motoru ve 319 yedek parça ele geçirildi

Edirne'de jandarma ekiplerince düzenlenen 5 ayrı operasyon sonucu piyasa değeri 25 milyon lira olan çeşitli marka ve modellere ait motor ve oto yedek parçası ele geçirildi.

353 araç motoru ve 319 yedek parça ele geçirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesi içerisinde özellikle maddi ve manevi kayıplara neden olan ve akabinde değişik suç olaylarının çıkış noktasını teşkil edebilen kaçakçılık olaylarının engellenmesine yönelik çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

             Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında; Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kaçakçılık suçunu işleyen 4 şüpheliye yönelik icra edilen 5 ayrı operasyon sonucunda; Tahmini piyasa değeri 25 milyon TL olan 353 adet çeşitli marka ve model araçlara ait komple motor, 319 adet çeşitli marka ve modellere ait araç yedek parçası ele geçirildi.

             Şüpheli 4 şahıs mahkeme tarafından yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

             Valilikten yapılan açıklamaya göre, kaçakçılığının önlenmesi amacıyla suçlularla mücadeleye, aralıksız olarak devam edileceği belirtildi.

Haber Merkezi