2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı değerlendirildi

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu 2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı başkanlığında gerçekleştirildi.

2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı değerlendirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın açılış konuşması ile başlayan toplantıya, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin yanı sıra Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları ile Şube Müdürleri katıldı.

2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı genelinin değerlendirildiği toplantıda, sene sonu itibariyle okul ve kurumlarda yapılacak iş ve işlemler ele alınıp, değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca, Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi ile Eğitim Bölgeleri Yönergesi kapsamında okullarda yapılacak toplantılar, Ustalık Telafi Programı, Okul Öncesi Eğitimde Beslenme Desteği, Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması, Mesleki Eğitim Merkezi Programı görüşülüp, değerlendirilerek, önümüzdeki sürece ilişkin planlamalar yapıldı.

Edirne'de Başarıyı Artırma Projesi ve Edirne İl Projeleri kapsamında eğitim-öğretim yılı boyunca il genelinde yapılan çalışmaların da ele alındığı toplantıda, bakanlık tarafından açıklanan Yaz Okulu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ilişkin hazırlıklar değerlendirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, 2022/2023 Eğitim-Öğretim yılının son haftası öncesinde kentte eğitim-öğretim sürecinin başarıyla tamamlanmak üzere olduğunu söylediği konuşmasında, “Edirne Eğitimde El Ele Hep Birlikte Zirveye' ilkesi ile şehrimiz eğitiminin kalitesini daha da artırmak için emek sarf eden, ülkemizi Türkiye Yüzyılı'nda en üst seviyelere taşıyacak nesilleri yetiştirmek için fedakârca çalışan herkese teşekkür ederiz. Aynı azim ve kararlılık içerisinde sürdüreceklerine inandığı bundan sonraki çalışmalarında kolaylıklar dilerim.” İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi