2 yıl üst üste başpehlivan olan Zeybek'in hedefi altın kemerin ebedi sahibi olmak

663'üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Mustafa Taş'ı yenerek ikinci kez başpehlivan olan Yusufcan Zeybek, seneye de başpehlivanlığı kazanıp altın kemerin ebedi sahibi olmayı hedeflediğini söyledi.

2 yıl üst üste başpehlivan olan Zeybek'in hedefi altın kemerin ebedi sahibi olmak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

662. ve 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın'ı ziyaret etti. Selimiye Meydanı'ndaki tarihi belediye binasında gerçekleşen ziyarette Akın, Yusuf Can Zeybek'i makamında ağırladı.

Akın, Zeybek’i tebrik ederek altın kemerin hayırlı olmasını diledi. Zeybek’in hak edilmiş bir başarı ile 2’nci kez başpehlivan olduğunu söyleyen Akın, üçüncü kez başpehlivan olup altın kemeri almasından mutluluk duyacağını belirtti.

Bu kış baya ağır bir süreç ve 5 tane kamp geçirdiklerini söyleyen Zeybek, "Antalya'ya bir ebedi altın kemer borcumuz var, inşallah bu borcu ödeyeceğiz" dedi.

662. ve 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, gazetecilere yaptığı açıklamada hedefinin gelecek yıl da başpehlivanlığı kazanıp altın kemeri memleketi Antalya'ya ebedi olarak götürmek istediğini söyledi.

Geçen yıl Cumhuriyet’in kuruluşunun 100.yılında da başpehlivan olduğunu belirten Zeybek, bu yıl da altın kemer gururu yaşadığını ve gelecek yıl da ekip arkadaşlarıyla birlikte en iyi şekilde hazırlanıp altın kemeri almak için mücadele edeceklerini aktardı.

" Seneye de başpehlivanlığı kazanmak istiyorum"

Seneye de başpehlivanlığı kazanıp altın kemerin ebedi sahibi olmayı dileyen Zeybek, "Bu iş biraz nasip işi. Tabii nasip demişken çalışmak da gerek. Nasibin de olması lazım. İnşallah seneye daha çok çalışacağız. Daha çok emek vereceğiz. Antalya’ya bir kemer borcumuz var. İnşallah en iyi şekilde Antalya’mızı temsil edip kemeri ebedi olarak Antalya’mıza götüreceğiz. Buradan emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun" dedi.

Edirne'nin çok sıcak olduğunu ve yoğun bir süreç geçtiğini belirten Zeybek, "Orada çalışan yağcısından bezcisine tüm görevlilerin ellerine sağlık. Çok güzel bir organizasyon geçirdik. Bizi de çok güzel ağırladılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Edirne halkına da güreşe verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Akşam geç saatlere kadar caddede beni beklediler. Küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden öpüyorum. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin ardından belediye binası önünde ve Selimiye Meydanı'nda fotoğraf çektirildi. Rehber eşliğinde kenti ziyaret eden Polonyalı turistler de Başpehlivan Yusufcan Zeybek'e yoğun ilgi göstererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Doğukan Vurgun