14. Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı'na EFOD'dan destek

Edirne'de Cumhuriyetin 100. yılına ithafen düzenlenecek 14. Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı'na Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) destek verecek.

14. Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı'na EFOD'dan destek

Edirne Bisiklet Derneği Başkanı Mustafa Kurt ve EFOD Başkanı Serdar İyiiz tarafından Selimiye Meydanı'ndaki basın açıklaması gerçekleştirildi.

Kurt yaptığı açıklamada, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışları'nın 14'üncüsünün düzenleneceğini söyledi.

Yarışmaya Türkiye'nin çeşitli kentlerinden katılımcıların yanı sıra İran ve Bulgaristan'dan gelecek sporcularla gerçekleştireceklerini belirten Kurt, "70 kilometreden oluşan bir parkurumuz söz konusu olacak. Federasyon onaylı 5 hakemimiz görev alacak. Tüm halkımızı yarışa davet ediyorum." dedi.

Kurt, yarışlarda EFOD'un derneklerine fotoğraflama desteği vereceğini duyurdu.

EFOD Başkanı Serdar İyiiz de dernek üyelerince yarışmayı çeşitli noktalardan fotoğraflayacaklarını ifade etti.

Fotoğrafların herkese açık erişimde olacağını vurgulayan İyiiz, "Amacımız bu yarışmaya katkıda bulunarak destek vermek. Daha çok kamuoyuna duyurulmasını sağlamak." diye konuştu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Edirne Temsilcisi Utku Zorlutuna ise yarışın, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun ardından en uzun soluklu sürdürülen yarış olduğunu anımsatarak şu ana kadar yarışa 300 sporcunun ön kayıt yaptırdığını belirtti.

Doğukan Vurgun