EDİRNEHABER Anasayfam yap 23 Ekim 2014 Perşembe Reklam Künye İletişim
GÜNCEL | EDİRNE | SAĞLIK | YAŞAM | EKONOMİ | POLİTİKA | SPOR | GECE KUŞU | GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ | KÜLTÜR-SANAT | RESMİ İLANLAR | EĞİTİM | E-GAZETE | ANA SAYFA
  
“Kültür Merkezi olarak kullanılmalı”
22 Ekim 2014 - Edirne’yi ziyaret eden 90 Yahudi Kadın Sinanog’un Kültür Merkezi olmasını istiyor. Sinagog’un son halini gören ve onarım için teşekkür eden Yahudiler, “ Edirne’de cemaat yok. Bu nedenle Kültür Merkezi olmalı” dediler.
Hayat Ağacım katkı sağlayacak
22 Ekim 2014 - TÜ Rektörü Prof. Dr. Yörük,"Arboretum ile kent turizm rehberine yeni bir turizm destinasyonu eklenecek. Destinasyon uzun vadede ekonomik getiri ile bölgedeki kültür ve turizmin, bölge tanıtımına yönelik girişim ve işbirliklerinin gelişmesi sağlanacak"
Ne kafamıza, ne belimize
22 Ekim 2014 - Edirne’de araç sürücülerinin yüzde 90’ı emniyet kemeri takmıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ilginç bir istatistik yapıyor.
Yok olmadan kurtarıldı
21 Ekim 2014 - Avrupa’nın en büyük sinagogları arasında gösterilen Edirne'deki Büyük Sinagog’da, Vakıflar Genel Müdürlüğünce 4 yıldır sürdürülen restorasyon çalışmaları tamamlandı.
Tunca projesine ömürler yetecek mi?
20 Ekim 2014 - 12 milyon Avroluk proje için DSİ 11. Bölge Müdürlüğü olumlu görüş vermedi. DSİ yetkilileri ikna edilmeye çalışılıyor. Uzmanlar, “Tunca nehri üzerine böyle bir proje yapmak, parayı suya atmaktır” dediler.
“Daha çok çalışacağız”
20 Ekim 2014 - Edirne Baro Başkanlığını fark atarak kazanan Av. Özgür Yıldırım, “Yeni dönemde daha fazla çalışacağız” dedi.
“Dostlar divanı” Edirne’de
20 Ekim 2014 - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in de aralarında bulunduğu kendilerine "Dostlar Divanı" adını veren grubun bu ayki buluşması Edirne'de oldu.
Gazetemiz gündeme getirmişti
18 Ekim 2014 - Gazetemiz tarafından gündeme getirilen Kadirriye Tekkesinde Müze tarafından yapılan kazılarda temeller ortaya çıktı. Vali Şahin, inşaat çalışmalarının durdurulması talimatını verdi.
Vali Şahin’e teşekkürler
18 Ekim 2014 - Selimiye Camisi'nde, cuma vaazı ve hutbesi, işitme engellilere işaret dili tercümanı aracılığıyla anlatıldı. İşitme Engelliler uygulamayı başlatan Vali Dursun Ali Şahin’e teşekkür etti.
“Gelirleri arttırmaya çalışıyoruz”
18 Ekim 2014 - Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, Enez ve Edirne'deki Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün restore ettiği eserleri inceledi. Hürata, “Vakıf gelirlerini artırmaya ve bunları restorasyon ve hayır gibi işlere yönlendirmeye gayret gösteriyoruz”
Kitap severler buluşacak
18 Ekim 2014 - Edirne 2. Kitap Fuarı törenle açıldı. Fuara katılan yayınevleri ve yazarlara plaket verildi.
Geç bile kalındı
17 Ekim 2014 - Edirne Valisi Şahin, "Köylerimiz su ihtiyacını karşılamak için kullandığımız ve yüksek miktarda elektrik tüketen motopomplarda güneş enerjisi kullanılmasına karar verdik"
“Benim sözümdür”
16 Ekim 2014 - Belediye Başkanı Recep Gürkan, “25 Kasım stadyumuna AVM veya konut yapılmayacak. Bu benim sözümdür” dedi. Başkan Gürkan, “Tarihi doku korunarak yaşam alanları yapılabilir. Silüeti bozmadan, modern yapılara izin vereceğiz”
Çağa ayak uydurulacak
16 Ekim 2014 - Engelli vatandaşların cuma namazlarında okunan hutbeyi anlayabilmeleri için Selimiye Camisinde işaret dili ile anlatım uygulaması başlatılıyor. İlk olarak Selimiye camisinde başlanacak uygulama daha sonra diğer camilerde de yaygınlaştırılacak.
Ezan saatleri farklı mı?
16 Ekim 2014 - Her camide Ezan’ın farklı zamanlarda okunduğunu belirten vatandaşlar, “Ezan saatleri neden farklı zamanlarda okunuyor? Böyle bir uygulama var mı?” dediler.
Jandarmadan Sorumluluk Örneği
16 Ekim 2014 - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, "Aile içi şiddet, babadan anneye, oğla, kardeşe ve arkadaşa sirayet ediyor, oradan okula ve bir toplumu bezgin duruma getiriyor" dedi.
Canavar iki can aldı
15 Ekim 2014 - Keşan ilçesinde otomobilin kamyonla çarpışması sonucu 2 kişi öldü.
Cami restore edilecek
15 Ekim 2014 - Edirne'nin Enez ilçesindeki tarihi kalede bulunan Fatih Camisi restore edilecek.
Kırmızıda geçene ceza yok
15 Ekim 2014 - Ambulansa yol veren sürücüler Kırmızı ışıkta geçse dahi ceza ödemiyor.
Uyuşturucu tacirlerine suç üstü
15 Ekim 2014 - Uyuşturucu madde tenin eden ve bunları içicilere satış ve dağıtımını yapan 3 kişi tutuklandı. Kapıkule sınır kapısında yapılan operasyonda ise 10 Kg. Eroin yakalandı.
Kadirriye Tekkesinde ne oluyor?
14 Ekim 2014 - 1970 yılında mahkeme kararı ile tescili kaldırılan ve halk arasında Kadiriye Tekkesi olarak bilenen alana ne yapılacak?
Vakıflara teşekkür
14 Ekim 2014 - Vali Şahin, çalışmalarından dolayı Vakıflar Bölge Müdürlüğüne teşekkür etti.
Tekirdağ’dan Edirne’ye terfî
13 Ekim 2014 - Tekirdağ İl Jandarma Komutan Vekili olarak başarılı bir şekilde görevini sürdüren Jandarma Albay Kamuran Ersan, Jandarma Genel Komutanlığı emri ile Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na atandı.
Terazi mi, işgal simgesi mi?
13 Ekim 2014 - Edirne ile Karaağaç'ı birbirine bağlayan Tunca Köprüsü'nün ortasında bulunan Tarih Köşkü olarak anılan bölümün içindeki metal parça ve üzerindeki yazılar, gizemini korumaya devam ediyor.
Geçmiş zaman olur ki…
13 Ekim 2014 - Edirne Valiliği yayınlarından "Geçmişin İzinde Karaağaç" adlı kitapta, Karaağaç Mahallesi'nin tarihi hakkında bilgi verildi.
Sel onarımı, fırtına tedbiri
13 Ekim 2014 - Belediye Başkanlığı Sel sularının alt bölgelere inmemesi için önlem alıyor.
Meslek bitti, çırak yok
13 Ekim 2014 - Elektrik süpürgelerinin henüz yaygınlaşmadığı dönemde her evin temizlik aracı olan el süpürgeleri, teknolojiye yenik düşen diğer meslekler gibi sırasını bekliyor.
En uzun Taş köprü olacak
11 Ekim 2014 - Türkiye'nin ve dünyanın en uzun taş köprüsü olan Uzunköprü'nün UNESCO Dünya Kültürel Miras listesine alınması için çalışmalara başlandı. Edirne, Uzunköprü'nün listeye alınması halinde UNESCO'ya en fazla eser sokan dünyadaki sayılı şehirler arasında yer alacak.
Kirliliği azaltmaya çalışıyorlar
10 Ekim 2014 - Türkiye’nin havası en kirli ilçeleri arasında ilk sıralarda yer alan Keşan’da hava kirliliğini azaltmak için kalorifer kazanları denetleniyor.
"En hızlı kurbağa"yı seçtiler
10 Ekim 2014 - 15. İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı'nda geleneksel "kurbağa" yarışları gerçekleştirildi.
...
Edirnespor GK 1-4 Ergene Velimeşespor
EN MUTLU GÜNLERİNİ YAŞADILAR
Diğer Foto Galeriler
iletişim | künye | kullanım şartları
Siteden yararlanırken site kullanım şartlarını okumanızı tavsiye ederiz.

2007-2009 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Adres: Saraçlar Cd. Zindanaltı Mevkii 2. Vakıf İş Hanı Kat:1 No:101 EDİRNE

Tel: (0284) 212 04 45

E-Posta: edirnehabergazetesi@mynet.com

Tasarım & Kodlama:
22TasarıM
GÜNCEL | EDİRNE | SAĞLIK | YAŞAM | EKONOMİ | POLİTİKA | SPOR | GECE KUŞU | GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ | KÜLTÜR-SANAT | RESMİ İLANLAR | EĞİTİM | ANA SAYFA
Edirne Haber Gazetesi © 2012-2013