EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 

KÜLTÜR SANAT YAZILARI
Enver Şengül
YAKLAŞAN KIRKPINAR VE BELEDİYENİN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
06 Temmuz 2018 Cuma
 enversengul@gmail.com / / TÜM YAZILARI » 

Edirne'nin bayramı olarak kabul edilen tarihi Kırkpınar güreşleri haftası önümüzdeki pazartesi günü başlıyor. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı haftanın programının son üç günü 13-15 Temmuz tarihlerinde ise pehlivanlar çayıra çıkıp güreş tutacak.  O nedenle Edirne'yi heyecan dozu bir hayli yüksek bir haftanın beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Geçmiş yılların aksine bu yıl Kırkpınar alnına gidişte ciddi bir trafik sorunu söz konusu olacak çünkü her yıl geniş bir otopark alanı olarak kullanılan Edirne Sarayı Cihannüma Kasrı ve çevresi Kültür Bakanlığı tarafından ören yeri ilan edilip İl Trafik Komisyonu kararıyla araç ve yaya trafiğine kapatılması nedeniyle  bütün trafik yükü Kırkpınar alanının şehirden taraf olan kısmına yoğunlaşacak. Bu durumun ciddi sıkıntı yaratacağı ve Kırkpınar stadyumunun bu alandan çıkarılması ile ilgili tartışmaları yeniden alevlendireceği bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Kırkpınar'ın Edirne'nin şanına yakışan bir şekilde sonuçlanmasını dileyerek  Belediye'nin özellikle Kırkpınar ile ilgili sosyal medya duyurularından söz etmeliyim. Öncelikle belirtmeliyim ki artık hayatımızın büyük bir bölümünü  sosyal medya belirliyor, o bilinçlendiriyor ve onunla olan biten bir çok şeyden anında haberimiz oluyor.

Sosyal medya aynı zamanda kişilerin olduğu kadar kurumların da imajını belirleyen çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. İyi kullanıldığı zaman büyük avantajlar sağlayan bir mecraya dönüşürken, aksi durumda geri tepen bir silah haline rahatlıkla gelebiliyor.Tek bir paylaşım sizleri önemli yerlere taşıyabilirken yine tek bir mesaj sizi yerin dibine batırabiliyor ve yıllarca o kötü algıyı hayatınızdan söküp atmak mümkün olamıyor.

Edirne Belediyesi'nin sosyal medyadaki paylaşımlarını takip ediyor musunuz bilmiyorum ama ben takip ediyorum ve çok başarılı buluyorum. Sadece Kırkpınar değil, belediyenin tüm etkinliklerinin hem öncesinde ve hem de sonrasında Facebook, İnstagram ve Tiwitter hesapları üzerinden güzel duyurular ve paylaşımlar yapılıyor. Profesyonel çizgide hazırlanan görseller ve videolar binlerce kişi tarafından takip edilip paylaşılıyor. Etkinlikler anında yapılan canlı yayınlarla kamuoyuna duyuruluyor.

Kırkpınar etkinlikleri ile ilgili hazırlanan duyuru ve videoları da izliyorum. Hem programların detayı, hem sosyal etkinlikler güzel ve sağlam görsellerle anında paylaşıma sunuluyor. Hele Kırkpınar sahasına giden yolların açık ve kapalılık durumunu gösteren bir harita ve grafik paylaşmışlardı ki düşünüp hazırlayanları kutlamak gerekir.  Herhangi bir ulaşım sorununun yaşanmaması için otopark durumları, nerelerin açık nerelerin kapalı olduğunu farklı renkli görsellerle ve her kesin anlayabileceği bir şekilde şematize edip yayınlamışlar.

Edirne Belediyesi'nin şüphesiz eleştirdiğim ve eleştirebileceğim çok konusu var ve zaman zaman  köşemde bunları  yazıp anlatmaya çalışıyorum. Ama doğruya doğru demenin de bir erdem olduğuna inanıyorum.

Edirne Belediyesi sosyal medyayı çok güzel kullanıyor.

Tüm bu çalışmaların başında kişiliği, üslubu ve becerisiyle her zaman takdir ettiğim Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selim Bilginkaya var. Bazı görevler yetenekli ve hak eden kişilere verildiğinde nasıl bir sonuç alınacağını ortaya koyan güzel bir örnek.

Liyakata dayalı, işini iyi ve doğru yapan kişilere her kurumda ihtiyaç var...

 

 

Bu yazı (1689) defa okundu.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Sapık muavin tutuklandı

Edirne, stratejik önemi olan şehirlerin başında geliyor.

Yasağa rağmen nişan yaptılar

Komşu’nun balıkları Edirne’den

“Otellerimiz, pansiyonlarımız dolu yollarımız bozuk”

65 bin dekar arazi bu projeyle hayat bulacak

Komşuyu sarsan olay

"Günde 5 vakit" temizlik

Vaka sayıları esnafları düşündürüyor

El emeği ürünler Selimiye’nin gölgesinde sergilendi

MASKE TAKMAYANLARA TUTANAK TUTULDU

Kan bağışlayana 5 litre sıvı yağ hediye

GÜRKAN’A ÇAKICI ELEŞTİRİSİ

Keşan’a yeni spor alanları kazandırılıyor

CEP TELEFONU TAMİRİNE KURYELİ HİZMET

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir