EDİRNE Kapalı 7°C   TEKİRDAĞ Çok Bulutlu 7°C   KIRKLARELİ Çok Bulutlu 5°C   ÇANAKKALE Kapalı 7°C 

YÜZ YÜZE
İ. Melih Yurduseven
MÜEZZİNOĞLU EDİRNE'DEYDİ…
13 Şubat 2018 Salı
  / / TÜM YAZILARI » 

Bursa Milletvekili ve eski Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu hafta sonunda Edirne'deydi ve basın ile de bir araya gelerek açıklamalarda bulunup soruları yanıtladı.

Ak Parti 5.Gençlik Kolları Kongresine katılmak üzere Edirne'ye gelen eski Bakan Müezzinoğlu İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu basın toplantısında Edirne'nin gönlündeki yerinin ayrı olduğunu belirterek burada kendisini bu toprağın parçası olduğunu hissettiğini söyledi.

Edirne'ye eskisi kadar sık gelemeyişinin Edirne’yi unuttu veya ihmal etti anlamına gelmediğini kaydeden Müezzinoğlu bu şehrin ve insanlarının kendisi için çok önemli olduğunu ifade etti.

Afrin Operasyonu konusunda sorulan bir soru üzerine ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve bu süreci her zaman olduğu gibi başarı ile atlatarak Emperyalist odaklarının bu oyununu bozacağız dedi.

Terör örgütlerinin kullandıkları silahların kendilerine ait olmasının mümkün olamayacağını vurgulayan Müezzinoğlu, asıl olanın bunları kimlerin ve ne şartlarda verdiklerinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Edirne'ye kırgınlık ve dargınlığın söz konusu olmadığını hatta olamayacağını ifade eden eski Bakan,"Edirne'ye önemli kazanımlar sağladınız. İçinizde ukde olarak kalmış olan ve keşke şunu da yapsaydım dediğiniz bir yatırım ve eser var mı?" şeklindeki bir soruma; "evet bir değil birkaç tane var ama söyleyemem çünkü söylersem taahhüt etmiş olurum" cevabını verdi.

Müezzioğlu basın toplantısında en fazla ilgi gösterdiği gazeteci Beyazıt Sansının Edirne'ye kazandırdığınız eserlerin bir envanterini çıkarsanız da yapılanlar kamu oyu ile paylaşılsa anlamındaki bir soruya; "onu Edirneliler çıkaracaklar" dedi.

Aslında Beyazıt arkadaşımın bu sorusuna ben bir fikir takviyesi yapmayı düşündüm ama toplantının bir an önce bitmesinin istendiği izlenimini alınca uzatmamak için söylemedim

Ama bu söylemeyi düşündüğüm fikrimi burada açıklayarak İl Yönetimini göreve çağırıyorum.

Sayın Bakanın yapmış olduğu hizmetlerin İl teşkilatı tarafından tespit edilerek bir envanter şeklinde tanzim edilmesi sonrasında bir gün tayin ederek bu hizmetlerden dolayı kendisine bir plaket töreni düzenleyerek teşekkür edilmesi sanırım en doğru ve olması gerekenidir.

Olması gerekir çünkü İlhami Ertem’in döneminin mütevazi şartları ve imkanları ile yapılanlar ile şu anda Müezzinoğlu’nun yapmış olduğu yatırımlar mukayese yapılamayacak kadar fazladır.

O nedenle bu görevi Müezzinoğlu’nun toplantı sırasında omzuna elini atarak söylediği "İşte bizim patronumuz İl başkanımızdır" dediği İlyas Akmeşe ve ekibi kısa sürede bunu gerçekleştirmelidir.

Toplantı sırasında bazı söylemleri eleştiri olarak kabul ederek biraz alınganlık gösteren Müezzinoğlu’nun Milletvekili Rafet Sezen'e sahip çıkışı da partisel anlamda takdir edilmesi gereken bir davranıştı.

Basın toplantısı sonrasında 5.Gençlik Kongresinin yapıldığı salona inen Müezzinoğlu burada da gençler tarafından coşku ile karşılandı.

Salonu tıka basa dolduran Gençlerin sergilediği şenlik havasındaki birliktelikte görülmeye değerdi.

Program sunuculuğunu yapan ETV de yani yanımızda stajını tamamlayan Filiz Uçan Hanım kızımızı tebrik ediyorum ve parti içindeki özverili çalışmaları nedeniyle yönetimler tarafından dikkate alınmasının yararlı olacağı kanaatimi belirtmek istiyorum.

Bu arada yeniden Gençlik Kolları İl Başkanlığına seçilen Tarık Hatipler kardeşimi de yürekten kutluyorum. Ayni sitede oturmamız nedeniyle kızanlığını bildiğim ve değerli dostum kardeşim Mustafa Hatiplerin oğlu olan genç Avukatımız Tarık Hatiplere görevinde başarılar dileyerek daha önemli görevleri başaracak yetenek ve yapıya sahip olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Her ne kadar yıllar önce kırgınlıklar yaşamış olduğumuz için hala yıldızımız barışmıyor olsa bile şahsen her zaman saygı duyduğum ve Edirne’mize kazandırmış oldukları yatırımlar için minnet duygusu taşıdığım Bakanımız Müezzinoğlu’na en derin saygılarımı sunmak istiyorum.

2019 seçimlerinde Edirne adayı görmek isteyenlerin bir hayli fazla olduğunu hatırlatarak bu zor seçimde tecrübelerini ilimizde kullanacağına inananlardan olduğumu belirtmek isterim.

 

Bu yazı (238) defa okundu.
FOTO GALERİ
KÖŞKDERE PLAZA EDİRNE'DE YILBAŞI PARTİSİ
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
Mehmet Uzun ile…
Beyazıt Sansı
BİR KADİR ZURNA, VARDI…
İ. Melih Yurduseven
SİYASET VE SEÇİMLER…
Enver Şengül
BUÇUKTEPE VERİCİLERİ SELİMİYE İLE YARIŞIYOR
Mehmet DENİZ
KADROYA GEÇİRİLECEK ALT İŞVEREN İŞÇİLERİ
Kerim YURK
NEDEN YEREL GAZETE OKUMAMALIYIM…
Özge Özkan
NEDEN BU KADAR ÇOK SANAT ETKİNLİĞİ YAPILIYOR?
Gözde Kabasakal
AFFEDELİM AMA KİMİ?
Muammer Oytan
ALLAH’IN SEVMEDİĞİ KULLARI KİMLERDİR?
Cuma Sohbetleri
CİHAD
Dilara Pınar ARIÇ
MEDENİYETİN DİLİ: SANAT
ÇOK OKUNANLAR

Motosiklet otomobile çarptı

Minibüsle servis aracı çarpıştı

Kaçakçılar gözaltında

Radarlar kalktı diye sevinmeyin..

Para cezası uygulanacak

Kar geliyor!

3 metrelik ölü yılan bulundu

100’ncü Ameliyata kutlama

Emniyet Müdürüne son görev

İnşaatta başına takoz düşen işçi öldü

Şanlıurfa’dan geldi, Edirne’de dolandırdı

Akmeşe'nin acı günü

Yayaya çarptı

Ağaca çarparak durabildi

Doğalgaz geldi, satışlar düştü

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir