EDİRNE Açık 35°C   TEKİRDAĞ Açık 27°C   KIRKLARELİ Açık 30°C   ÇANAKKALE Açık 28°C 

YÜZ YÜZE
İ. Melih Yurduseven
MÜEZZİNOĞLU EDİRNE'DEYDİ…
13 Şubat 2018 Salı
  / / TÜM YAZILARI » 

Bursa Milletvekili ve eski Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu hafta sonunda Edirne'deydi ve basın ile de bir araya gelerek açıklamalarda bulunup soruları yanıtladı.

Ak Parti 5.Gençlik Kolları Kongresine katılmak üzere Edirne'ye gelen eski Bakan Müezzinoğlu İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu basın toplantısında Edirne'nin gönlündeki yerinin ayrı olduğunu belirterek burada kendisini bu toprağın parçası olduğunu hissettiğini söyledi.

Edirne'ye eskisi kadar sık gelemeyişinin Edirne’yi unuttu veya ihmal etti anlamına gelmediğini kaydeden Müezzinoğlu bu şehrin ve insanlarının kendisi için çok önemli olduğunu ifade etti.

Afrin Operasyonu konusunda sorulan bir soru üzerine ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve bu süreci her zaman olduğu gibi başarı ile atlatarak Emperyalist odaklarının bu oyununu bozacağız dedi.

Terör örgütlerinin kullandıkları silahların kendilerine ait olmasının mümkün olamayacağını vurgulayan Müezzinoğlu, asıl olanın bunları kimlerin ve ne şartlarda verdiklerinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Edirne'ye kırgınlık ve dargınlığın söz konusu olmadığını hatta olamayacağını ifade eden eski Bakan,"Edirne'ye önemli kazanımlar sağladınız. İçinizde ukde olarak kalmış olan ve keşke şunu da yapsaydım dediğiniz bir yatırım ve eser var mı?" şeklindeki bir soruma; "evet bir değil birkaç tane var ama söyleyemem çünkü söylersem taahhüt etmiş olurum" cevabını verdi.

Müezzioğlu basın toplantısında en fazla ilgi gösterdiği gazeteci Beyazıt Sansının Edirne'ye kazandırdığınız eserlerin bir envanterini çıkarsanız da yapılanlar kamu oyu ile paylaşılsa anlamındaki bir soruya; "onu Edirneliler çıkaracaklar" dedi.

Aslında Beyazıt arkadaşımın bu sorusuna ben bir fikir takviyesi yapmayı düşündüm ama toplantının bir an önce bitmesinin istendiği izlenimini alınca uzatmamak için söylemedim

Ama bu söylemeyi düşündüğüm fikrimi burada açıklayarak İl Yönetimini göreve çağırıyorum.

Sayın Bakanın yapmış olduğu hizmetlerin İl teşkilatı tarafından tespit edilerek bir envanter şeklinde tanzim edilmesi sonrasında bir gün tayin ederek bu hizmetlerden dolayı kendisine bir plaket töreni düzenleyerek teşekkür edilmesi sanırım en doğru ve olması gerekenidir.

Olması gerekir çünkü İlhami Ertem’in döneminin mütevazi şartları ve imkanları ile yapılanlar ile şu anda Müezzinoğlu’nun yapmış olduğu yatırımlar mukayese yapılamayacak kadar fazladır.

O nedenle bu görevi Müezzinoğlu’nun toplantı sırasında omzuna elini atarak söylediği "İşte bizim patronumuz İl başkanımızdır" dediği İlyas Akmeşe ve ekibi kısa sürede bunu gerçekleştirmelidir.

Toplantı sırasında bazı söylemleri eleştiri olarak kabul ederek biraz alınganlık gösteren Müezzinoğlu’nun Milletvekili Rafet Sezen'e sahip çıkışı da partisel anlamda takdir edilmesi gereken bir davranıştı.

Basın toplantısı sonrasında 5.Gençlik Kongresinin yapıldığı salona inen Müezzinoğlu burada da gençler tarafından coşku ile karşılandı.

Salonu tıka basa dolduran Gençlerin sergilediği şenlik havasındaki birliktelikte görülmeye değerdi.

Program sunuculuğunu yapan ETV de yani yanımızda stajını tamamlayan Filiz Uçan Hanım kızımızı tebrik ediyorum ve parti içindeki özverili çalışmaları nedeniyle yönetimler tarafından dikkate alınmasının yararlı olacağı kanaatimi belirtmek istiyorum.

Bu arada yeniden Gençlik Kolları İl Başkanlığına seçilen Tarık Hatipler kardeşimi de yürekten kutluyorum. Ayni sitede oturmamız nedeniyle kızanlığını bildiğim ve değerli dostum kardeşim Mustafa Hatiplerin oğlu olan genç Avukatımız Tarık Hatiplere görevinde başarılar dileyerek daha önemli görevleri başaracak yetenek ve yapıya sahip olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Her ne kadar yıllar önce kırgınlıklar yaşamış olduğumuz için hala yıldızımız barışmıyor olsa bile şahsen her zaman saygı duyduğum ve Edirne’mize kazandırmış oldukları yatırımlar için minnet duygusu taşıdığım Bakanımız Müezzinoğlu’na en derin saygılarımı sunmak istiyorum.

2019 seçimlerinde Edirne adayı görmek isteyenlerin bir hayli fazla olduğunu hatırlatarak bu zor seçimde tecrübelerini ilimizde kullanacağına inananlardan olduğumu belirtmek isterim.

 

Bu yazı (334) defa okundu.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
YÜCEL VE KAZANCIGİL'İN ARDINDAN
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Duaya Muhtacız…
Dilara Pınar ARIÇ
AKIL İLE KALP
Ebru Güven
MONOTON
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Sekiz Saatlik Kesinti Olacak!

Arızalanan otobüs panik yarattı

Yere çöp atan kişiyi uyarınca dayak yedi 

İl Başkanı Altan gözaltına alındı

Elleri bağlanan hasta polisi alarma geçirdi

4 memur tutuklandı

Emekliye Can Simidi

Yönetim Belli Oldu

Bayram hediyeleri Maskeli kahramanlardan

Edirne'de uyuşturucu operasyonu

Minik turnuva başladı

“Umduklarını bulamadılar”

Güçlü Türkiye İçin Güçlü Kadınlar

Teyzesini gürültü çıkardığı için öldürmüş

Bu kesinti çok kapsamlı olacak!

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx