EDİRNE Kapalı 6°C   TEKİRDAĞ Kapalı 5°C   KIRKLARELİ Kapalı 3°C   ÇANAKKALE Kapalı 5°C 

YÜZ YÜZE
İ. Melih Yurduseven
BAŞKAN GÜRKAN'IN BASIN TOPLANTISI…
23 Ekim 2017 Pazartesi
  / / TÜM YAZILARI » 

 

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu çok detaylı basın toplantısında 3,5 yıllık çalışmalarını değerlendiren Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın bu tür toplantıları sürdüreceğini ve basın aracılığı ile Edirne halkını bildireceğini söylemesi çok doğru ve yerinde bir karardı.

3,5 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde yaptıkları ile bundan önceki başkanın 20 yılda yapamadıklarını ifade ederek kendisinden 20 yılda bitirdiği ve hizmete sunduğu 5 projeyi açıklamasını istedi.

Seçim vaatlerinin sıralandığı 43 maddelik bir bildiriye dikkat çeken Gürkan, bunları herkesin evine göndererek vatandaşların kendisini hizmet takibine almasını isteyeceğini söyledi.

Öncelikli olarak yapılması gereken iki konuda geç kaldığını ifade eden Başkan'ın Otopark ve Alt yapı sorunları ile ilgili öz eleştirisi doğruluk ve kararlılık örneğiydi bana göre.

"Çok yakında inşallah onun da müjdeli haberlerini Edirnelilere vereceğiz. Seçimlere az kalması, erkene alınma ihtimalini hiç umursamıyorum. Benim halka sözüm var, bedeli ne olursa olsun ben bu altyapı işine gireceğim başlayacağım, bunu yapacağız" ifadeleri bir zamanlar yaptığı basın toplantısındaki "akılsız başkan olmaya razıyım" sözlerini hatırlattı.

Edirne'nin alt yapı sorununa son olarak 1986 yılında el atıldığına dikkat çeken Gürkan, ne pahasına olursa olsun bu sorunu ortadan kaldıracak çalışmaları kısa sürede başlatacağını dile getirdi.

Alt yapının ne kadar önemli olduğunu ve Belediyelerin en önemli hizmetlerinden biri olduğunu biliyoruz.

Hele hele artık eskimiş ve günün şartlarına uygun olmayan alt yapıya sahip Edirne de hemen her gün anlarca yerde su patlağı meydana gelip halkın isyanına neden oluyorsa Başkanın vermiş olduğu bu kararın ne kadar doğru olduğunu anlayabiliyoruz.

Ama cesurca verilmiş bir karar bana göre.

Edirne'nin hemen her yeri kazılacak, yapılacak ve ardından üst yapı çalışmaları ile tamamlanacak.

Maazallah seçim kaybettirir insana…

Ama başkan 3,5 yıllık Belediye Başkanlığındaki koltuğuna güveniyor olsa gerek, en ufak bir endişe taşımıyor veya öyle göstermeye çalışıyor.

Bir bakıma doğru tabii ki…

Edirne’nin her semtinde su şebekesinde ve alt yapıda sorunlar yaşanırken halkın tepkisini sürekli olarak yaşamak yerine bir kere tepki alıp uzun yıllar takdir ile anılmak daha güzel olmalı.

Ne var ki geç kalındı bu konuda.

Rotar neden oldu bilemiyorum ama Başkan Gürkan 2014 yılının Temmuz ayında yaptığı ilk Halk katılımlı toplantıda bu konuyu açıklamış ve 2015 yılında Edirne'nin şantiyeye döneceğini söylemişti.

Şayet açıkladığı gibi olsaydı şimdi her şey mükemmel bir şekilde bitmiş ve hiçbir siyasi endişeye gerek kalmayan bir hava esecekti.

Neyse karar verilmiş ve inşallah kısa sürede başlayıp bitirmek nasip olur.

Başkan Gürkan son yapılan delege seçimleri ile ilgili soruyu da yanıtlarken müdahil olmadığını ama bunu hakkının olmadığından değil, ihtiyaç duymadığından gerçekleşmediğini belirterek, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Edirne Programı ile ilgili bilgiler de verdi.

Kılıçdaroğlu’nu 3.Kasın tarihinde Keşan İlçesin deki açılışlar ile başlayacak olan ziyaretinin, Uzunköprü, Havsa, Süloğlu ve Edirne Merkez deki incelemeleri ve açılışları ile devam edeceğini kaydetti.

21 Aralık 2016 tarihinde geleceği duyurulmasına rağmen on ayı aşkın bir süre sonra ilimize teşrif edecek olan Genel Başkanın en iyi bir ev sahipliği ile konuk edileceğini biliyoruz ve daha şimdiden kendisine hoş geldiniz diyoruz.

Bu yazı (424) defa okundu.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
GÜNAH KAVRAMI VE BÜYÜK GÜNAHLAR
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
ÇARESİZ PATİLERE YARDIM
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Sıra beklerken müzikle eğlenen taksiciler 

Kaloriferli evlerde "donuyorlar"

“Parti mi - kişi mi?”

Edirne'de çeltik tarlasında erkek cesedi bulundu

‘Sosyete Pazarı’ Yine Yeniden

AK Parti adayı belli oldu

Domuzdan korktu, geceyi ağaç üzerinde geçirdi

MHP EDİRNE'DE RECEP KOZAN'I ADAY GÖSTERDİ

Aksal, vatandaşların taleplerini dinledi

Yayalara yol vermeyen sürücülere ceza

Genç Avukatın Ofis Heyecanı

Barbun bolluğu fiyatlara yansıdı

“Halkımız ile beraber iç içe olacağız”

CHP EDİRNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RECEP GÜRKAN OLDU.

Vatandaşın Bez Torbaları Hazır

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir