EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 13 Mayıs 2022 Cuma, 16:24
KENTİN TURİZMİNİN GELİŞMESİNE KATKI İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
Edirne İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı kentteki bir turizm ofisinde gerçekleştirildi.

Büyük Edirne yangının ardından 1903 yılında inşa edilen ve kentin önemli sivili mimarlık örneklerinden olan 300 metrekare büyüklüğündeki iki katlı tarihi konakta gerçekleştirilen toplantıda kentin turizminin gelişmesine yönelik çalışmalar tartışıldı. Gerçekleştirilen toplantıda Edirne 2022 Etkinlik Takviminin tanıtımına yönelik çalışmalar görüşülerek yapılacak planlamalar gündeme getirildi.

Edirne İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu 5. toplantısını gerçekleştirdi. Kentte tarihi bir konakta gerçekleştirilen toplantıda 2022 Etkinlikleri Takviminin tanıtımına yönelik çalışmalar, 15. Avusturya Kültür Fuarına katılım hususu ve 21-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Türk Mutfağı Haftasına yönelik çalışmaları görüşüldü.

5 gündem maddesiyle gerçekleştirilen toplantıya Edirne İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri, Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, Edirne Belediyesi Turizm Danışmanı Aydemir Ay ve ilgili kurum yetkilileri katılım sağladı.

Özlem Ceylan- Sevgi Temiz