EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 12 Mayıs 2022 Perşembe, 17:23
Tam destek bursu kazanan öğrenciler, TED Edirne Koleji'nin uzman eğitimcileri tarafından desteklenecek
Türk Eğitim Derneği tarafından devlet okullarında okuyan öğrencilere yönelik tanınan tam destek bursu fırsatı, TED Edirne Koleji'nde düzenlenen programla tanıtıldı. Tam destek bursundan faydalanacak 13 öğrenciye TED Edirne Koleji eğitimcileri tarafından hafta sonları ücretsiz olarak akademik başarılarına katkı sağlayacak yabancı dil, spor ve kültür sanat gibi çeşitli dallarda kurslar verilecek.

Türk Eğitim Derneği tarafından Devlet okullarında okuyan ve maddi imkânı yetersiz olan öğrencilere yönelik uygulanacak olan tam destek bursu verilecek. Programda 'TED'li olmak Nedir' adlı video gösterimi yapıldı. TED Edirne Koleji Müzik Öğretmeni Murat Gürbüz ve öğrencilerin müzik dinletisi ile başlayan program konuşmalarla devam etti.

"En temel amaç eğitimde fırsat eşitliğini yakalamış olmak"

Buradaki en temel amacın eğitimde fırsat eşitliğini yakalamış olmak olduğunu vurgulayan TED Edirne Koleji Kurucu Müdürü Arzu Aydın,"Bu fikir Kasım ayının ortalarında Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, kolejimizin kurucusu Nesim İbave 41 TED Koleji'nin yöneticileri buraya geldiğinde toplantıda bu fikri konuştular. Toplantıda tam destek programı mutlaka TED Edirne Koleji'nde olmalı fikri çıktı. Bu çocuklarımız bu eğitimi alacaksa öğretmenlerin desteği çok büyük. Onlara da teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

"Geleceğe atılan çok güzel bir adıma şahitlik ediyoruz"

TED Edirne Koleji'nin logosuna baktığımız zaman bir amaç birlikteliği gördüklerini söyleyen Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı,"En büyük fetih kalplere girebilmektir. Dünya bize emanetse insanlar da birbirine emanettir. Asıl felsefe insan yetiştirmektir. Ektiğiniz tohumlar 10 yıl sonrası için değil 100 yıl sonrası içindir.Türk Eğitim Derneği'ni tebrik ediyorum.Bu güzel işte çocukların elinden tutan, kalplerine dokunan geleceğin aziz Sancarlarını, bilim insanlarını bizler yetiştirelim istiyoruz. Geleceğe atılan çok güzel bir adıma şahitlik ediyoruz.Bu işte öncü olan güzel insanlara selam olsun. Eğitim öğretim hayatı devam edene kadar evlatlarımız Türkiye'miz için güzel hizmetler edecekler" şeklinde konuştu.

"TED Edirne Koleji bizi geleceğe güvenle hazırlıyor"

5.sınıftayken tam bursluluğu kazanan 7. sınıf öğrencisi Eylem Meriç Yücel, okulu ile ilgili anılarını paylaşırken duygu dolu anlar yaşadı. Okula başladığında sevinç çığlığı attığını ve çok mutlu olduğunu söyleyen Meriç, eğitim hayatının salgında bile aksamadığını ve bu okulda okumaktan mutlu olduğunu aktardı. Türk Eğitim Derneği'nin Atatürk 'ün okulu olduğuna inandığını aktaran Meriç,bu okul sayesinde Atatürk gibi çalışkan ileri düşünceli ve hayalleri için tutkulu çalışacak daha donanımlı bireyler olarak eğitimler alabileceğini ifade etti.

TED Edirne Koleji'ninöğrencileri geleceğe güvenle hazırladığını belirten Yücel, "Atatürk 'ün fikirleri ışığında ülkem için çok çalışacağım" dedi.

TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran, ve Uzman Yardımcısı Beyza Nur Selçuk da programa katılarak öğrencilere merak ettiği sorular hakkında bilgi verdi.TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran Türk Eğitim Derneği'nin faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

"Her alanda öğrencilerimizle birlikte olacağız"

İngilizce eğitiminin olmazsa olmaz unsur olduğunu belirten TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran,"Biz öğrencilerimize bu konuda destek vermek istiyoruz. TED Edirne Koleji öğretmenleri tarafından verilecek yabancı dil, spor kültür sanat piskososyal gelişimler için düzenlemeler yapacağız. Her alanda bizler birlikte olacağız"dedi.

Düzenlenen programa devlet okullarında okuyan ve tam destek bursu kazanan öğrenciler ve aileleri de katıldı.Tam destek bursundan faydalanacak 13 öğrenciye haftasonları ücretsiz olarak akademik başarılarına katkı sağlayacak yabancı dil, spor ve kültür sanat gibi çeşitli dallarda kurslar da verilecek.

Tam destek bursundan faydalanacak 9. Sınıf öğrencilerine maddi  desteğin yanı sıra kırtasiye ve giyim desteği de sağlanacak.

Burs imkanından faydalanacak öğrenciler için ilk buluşma 14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek oryantasyon süreci ile başlayacak..

TED Edirne Koleji konferans salonunda gerçekleştirilen program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Özlem Ceylan