EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 09 Mayıs 2022 Pazartesi, 16:19
OKUL AİLE BİRLİĞİ ÜYELERİ, KERMESTE BİR ARAYA GELDİ
Edirne'de 75. Yıl ilkokulu Okul Aile Birliği tarafından kermes düzenlendi.Baharın gelişini kermes ile kutlayan öğrenci ve veliler, kendi yaptıkları birbirinden güzel ürünleri görücüye çıkardı.

Salgın nedeniyle etkinliklerden uzak kalan veliler ve öğrenciler 75.Yıl İlkokulunda Okul Aile Birliğinin düzenlediği kermeste bir araya geldi. Salgında özledikleri günlere kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten 75.Yıl İlkokulu Okul Müdürü Mustafa Doğan, düzenlenen kermesin hem velilerin hem deöğrencilerin birlik ve beraberliğine de katkı sağladığını söyledi.

Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kermesin hem çocukların yüzünü güldürdüğünü hem de okula bir destek sağlanıldığını dile getiren Doğan,"Edirne 75.Yıl İlkokulu baharın gelişini kermes coşkusuyla kutluyoruz. Okul Aile Birliğinin düzenlemiş olduğu bahar kermesi öğrenciler ve yakın çevre tarafından büyük ilgi gördü. Pandemi süresince bu tür etkinliklerden uzak kalan öğrenciler için keyifli bir ortam oluşturduk, velilerimizin yüksek katılımı oldu, bahar kermesimizde emeği geçen Okul Aile birliği üyelerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve okul çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

Okulun bahçesinde düzenlenen kermeste kurabiyeden, keke, poğaçadan, böreğekadar birçok ürün görücüye çıktı.

Baharın gelişini kutlamak için kermes düzenlediklerini belirten Okul Aile Başkanı İrem Onur, “Baharın gelmesiyle birlikte okulumuzda müzikli ve yemekli bir eğlence oluyor çocuklarımızın yüzü gülüyor.Bizler burada bahar kermesi düzenledik şuan da 16 tane masamız var geliri tamamen okula yarım amaçlıdır. Velilerimizle çocuklara sağlıklı ve seveceği yemekler yaparak burada onları müzik eşliğinde eğlendiriyoruz" dedi.

Bu kermesi okulun daha güzel eğitimler verebilmesi için destek amaçlı yaptıklarını söyleyen 1D Sınıf Annesi Melek Altınyıl,"Velilerimizle bir olup çocuklarımız için yemekler yaptık.Her şey çocuklarımızın geleceği için Çocuklarımız bir tohum gibi ektik ve yüceltiyoruz" dedi.

"Çocuklarımızın sevdiği yiyecekleri yaptık"

Hem okula yardım edip hem de öğrencilerin eğlenerek birbirleriyle kaynaşması için böyle etkinlikleri devamını beklediklerini aktaran Öğrenci velisi Ece Uludağ,“Bu etkinliği sınıf annesi ile birlikte organize ettik.Çocuklarımızın sevdiği şeyleri yaptık.Burada gördüğünüz gibi tane gözleme yapıyoruz yanına ayran veya meyve suyu vererek çocuklarımıza dağıtıyoruz. Okulumuza küçük bir destekte bulunarak çocuklarımızın geleceği için uğraşıyoruz" diye konuştu.

Öğrenci Velisi Netice Tezcan " Burada yaptığımız kermesin amacı, hem çocuklarımızın birlik ve beraberliğini sağlamak hem de okulumuza ufak bir katkıda bulunmaktır.Yaptığımız ev yemeklerinin burada sunum ve fiyatı okul aile birliği tarafından standartlara göre belirlendi"şeklinde konuştu.

Burcu Temel