EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 17 Ocak 2022 Pazartesi, 13:07
Cingöz yeni fiyat tarifelerini açıkladı
Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 11 odadan gelen zam talep yazısı görüşülerek karara bağlandı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Edirne Esnaf ne Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz,  tava ciğer ve köftenin porsiyonunun 45 TL, kıraathanelerdeki bardak çay fiyatının ise 3 TL olarak güncellendiğini açıkladı.

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği yönetim kurulu toplantısında yeni fiyat tarifeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Bu kapsamda ortak fikirle belirlenen yeni fiyat tarifleri hakkında açıklamada bulunan Edirne Esnaf ne Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cingöz, fiyat artışı ile ilgili karar verirken hem vatandaşı hem de esnafı mağdur etmeyecek şekilde hareket ettiklerini ifade etti.

Lokantacıların fiyat artışı ile ilgili yazıları yönetim kurulu toplantısında görüşülerek karar bağlandı. Bu kapsamda yeni tarifeye göre 36 liradan satışa sunulan 1 porsiyon tava ciğer ve köfte fiyatı 45 liraya, kıraathanelerden gelen talepler doğrultusunda ise 2 liradan satışa sunulan bardak çay fiyatı, 3 lira olarak güncellendi.

“Hem vatandaşı hem de esnafı mağdur etmedik”

Yönetim Kurulu toplantısında yapılan görüşmeler sonucunda belli ürünlere yüzde 45-50 oranında zam yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Cingöz, “Çok zam talebi vardı ama hem halkı hem de esnafı düşünerek ortak karara vardık. Bu toplantıda berberlere zam vermedik. Sadece bayan kuaförlerine verdik. Bu da bir daha vermeyeceğiz anlamına gelmez. Bir dahaki toplantıda onlara da veririz diye düşünüyorum. Esnafa bakarsak esnaf biraz daha zam istiyor demek ki esnaf mutlu değil. Onların istediği zamlar yüzde 70-80 bandındaydı bizde 40-50 arasında zam verdik. Hem vatandaşı hem de esnafı mağdur etmedik” Şeklinde konuştu.

Burcu Temel