EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 24 Kasım 2021 Çarşamba, 12:56
Sınır Beyi Taraftarlar Derneği’nden QR kod uygulamasıyla geçmişe yolculuk
Edirnespor Sınır Beyi Taraftarlar Derneği,  25 Kasım Edirne’nin Düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü dolayısıyla unutulmayacak bir ilke imza attı. Geçmiş yıllarda yapılan kutlamalara ulaşılması amacıyla QR kod uygulaması başlattı.

Edirnespor Sınır Beyi Taraftarlar Derneği, 25 Kasım Edirne’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü QR kodlu pankart ile anıldı.

                Edirnespor Sınır Beyi Taraftarlar Derneği, 25 Kasım Edirne’nin Düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü dolayısıyla yarattığı farkındalıkla daha önceki kutlamalarda yapılan anılarına QR kod ile ulaşılmasını sağlıyor.

Edirnespor Sınır Beyi Taraftarlar Derneği, 25 Kasım Edirne’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü nedeniyle farklı bir çalışamaya imza attı. Geçtiğimiz yıl Tunca köprüsünde yakılan 97 meşale ile oluşturulan görsel şölen dernek binasına asılan QR kod ile görülebilecek.

                Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümüne özel hazırladıkları pankart ile geçmişe yolculuk yaptıklarını aktaran Edirnespor Sınır Beyi Taraftarlar Derneği Başkanı Kıvanç Arda, “Derneğimizin kurulduğu 2019 yılında Tunca Köprüsü üzerinde 97 adet meşale yakarak 25 Kasım Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunu kutlamıştık. Edirne’mizin işgalden kurtuluşunun 99. Yılında yapmış olduğumuz QR kodu pankart ile sizleri bu güzel anıya tekrar götürüyoruz” ifadelerine yer verdi.

                Sınır Beyi Taraftarlar Derneği Başkanı Arda;  “Osmanlı İmparatorluğunun ünvanlı şehri , Cumhuriyetimizin gözbebeği Kadim Türk şehri Edirne’mizin Kurtuluşunun 99. Yıldönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin millet yolunda fedakarlık yapan herkesin aziz hatıralarına saygı ve selam gönderiyoruz. Memleketimiz için acı ve esaret dolu günlerinin geride kaldığı tarih olan 25 Kasım 1922' de düşman işgalinden kurtulan Serhad şehri Edirne’mizin kurtuluşunu kutlamanın onur ve gururunu yaşıyor tüm hemşerilerimize saygılarımızı sunuyoruz. Derneğimizin kurulduğu 2019 yılında Tunca Köprüsü üzerinde 97 adet meşale yakarak 25 Kasım Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunu kutlamıştık. Edirne’mizin işgalden kurtuluşunun 99’uncu yılında yapmış olduğumuz QR kodu pankart ile sizleri bu güzel anıya tekrar götürüyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Burcu Temel