EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 13 Ekim 2021 Çarşamba, 15:22
Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Edirne için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı. Yağışların Trakya’da kuvvetli olması bekleniyor. Ani Sel - Su Baskını - Yıldırım - Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, 14 Ekim’de gece saatlerinden itibaren Marmara’nın genelinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri’nde çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Yağış anında oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

Kuvvetli yağışların 17.10.2021 Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 14.10.2021 Perşembe günü bölgemizin batı kesimlerinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri) yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. 14.10.2021 Perşembe günü bölgemizin batısında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinden itibaren Edirne ve Tekirdağ’ın batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların Trakya kesiminde ( Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ) Cuma (15.10.2021) ve Cumartesi (16.10.2021) günlerinde kuvvetli olarak devam edeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışların 17.10.2021 Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.” Denildi.

Burcu Temel