EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 07 Ekim 2021 Perşembe, 15:41
‘Açık Hava Konserleri’ salgın tedbirleriyle başladı
Edirne’de 6-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek açık hava konserlerinin ilki Zeynep Bastık konseri başladı.

Kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen konser alanına girişte aşı kartı ve ya PCR testi sorgulaması yapıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarıyla, birbirinden farklı, eğlenceli ve anlamlı etkinlikleriyle, sahne alan sanatçı ve müzik gruplarıyla adeta bir müzik şölenine dönüşen Edirne açık hava konserleri yoğun ilgi gördü. Salgın döneminde konser ve kültürel etkinliklere olan özlem açık hava konserleri ile son buldu.

“Festivale ilgi büyük”

Festivale vatandaşların ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Gül, konsere girişte ve içeride alınacak tedbirlerden taviz vermediklerinin altını çizdi.

Edirne’de salgın sonrası gerçekleştirilen ilk konserde tedbirler kapsamında hareket ettiklerini söyleyen Organizasyon Sorumlusu Aziz Gül,  aşı kartı ve ya PCR testi gösterenlerin konser alanına alındığını ve bu konuda taviz vermediklerini aktardı.

Katılımcıların HES Kodu sorgulamasının ardından içeriye alındığını ve gereken güvenlik tedbirlerinin de alındığını ifade eden Gül; “Konserlerimiz 3 gün daha devam edecek. Zeynep Bastık ile görüştüğümüzde ilk defa Edirne’ye gelmenin heyecanı yaşadığını belirtti. Edirne ciğerini tattı. Edirne’mizin kendine özgü kültürel yiyeceklerinden ikram ettik. Edirne’yi çok beğendiğini ve tekrardan başka konserler vermek istediğini söyledi. Biz de daha sonra yeniden Zeynep hanımı sevenleriyle buluşturmak için çalışmalar düzenleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Edirne Açık Hava Konserleri 8 Ekim MFÖ, Emir Can İğrek, Ozbi ve 9 Ekim’de ise RAP festivali gerçekleştirilecek. Bu kapsamda ise Sagopa Kajmer, Patron, Sefo, Ati242 ve Güneş gibi sanatçılar yer alacak.

Özlem Ceylan