EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 28 Eylül 2021 Salı, 14:59
“Fevzi Pekcanlı'nın hayali istatistikleri ile Vekilimize ve partimizin hizmetlerine yaptığı SAYGISIZLIKTIR! ALGI OPERASYONUDUR!”
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın, Milletvekili Fatma Aksal için ‘sayı saymayı bilmiyor’ sözlerine sert tepki gösterdi. AK Parti hükümetinin, Edirne’deki KYK yatak kapasitesini neredeyse 4 katına çıkarmış olduğunu ifade eden Başkan İba, “Fevzi Pekcanlı'nın hayali istatistikleri ile Vekilimize ve partimizin hizmetlerine yaptığı saygısızlıktır! Algı operasyonudur! Ezcümle: Edirne’mizin öğrencilerinin barınma sorunu yoktur!” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, AK Parti Milletvekili Fatma Aksal’ın öğrencilerin yurtlara yerleştirilmesine ilişkin açıklamasının ardından ‘Aksal sayı saymayı bilmiyor sanırım’ diye bir söz kullanmıştı.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’dan Pekcanlı’ya cevap gecikmedi. Başkan İba, Pekcanlı’nın Milletvekili Aksal ile ilgili sözlerine Twitter'dan yanıt verdi.

“Devletimize başvurup da yerleştirilmeyecek öğrencimizin olmadığını basit bir matematik işlemiyle görebilirsiniz”

Bir vekile çıkıp sayı saymayı bilmiyor demek ancak CHP’li il Başkanı Pekcanlı’ya yakışacak bir tavır olduğunu aktaran Başkan İba, “Edirnemizde Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarımızdaki yatak kapasitesi: 10.154. Edirnemizde KYK'ya başvurmuş öğrenci sayısı: 8.105. Devletimize başvurup da yerleştirilmeyecek öğrencimizin olmadığını basit bir matematik işlemiyle görebilirsiniz Sn. Pekcanlı! Hadi Gelin bir basit matematik işlemi daha yapalım! 2002 yılında Edirnemizdeki KYK yatak kapasitesi: 2.810 Bugün Edirnemizdeki KYK yatak kapasitesi: 10.154. Çıkarma işleminin bize verdiği sonuca göre AK Parti Hükümeti döneminde yatak kapasitesi 7.344 adet artmış!” ifadelerini kullandı.

“Pekcanlı’nın yaptığı algı operasyonudur”

AK Parti hükümetinin, Edirne’deki KYK yatak kapasitesini neredeyse 4 katına çıkarmış olduğunu ifade eden İba, “Fevzi Pekcanlı'nın hayali istatistikleri ile Vekilimize ve partimizin hizmetlerine yaptığı saygısızlıktır! Algı operasyonudur! Ezcümle: Edirne’mizin öğrencilerinin barınma sorunu yoktur!” şeklinde konuştu.

‘Biz devlet olarak öğrencimizin de velimizin de yararı için üstümüze düşeni yerine getiriyoruz’ diyen Başkan İba, CHP’li Edirne Belediye yönetimini de şehir için ulaşım gibi birçok alanda aksayan vazifesini ifa etmeye davet etti.

Haber Merkezi