EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 24 Eylül 2021 Cuma, 15:26
‘Mavi Vatan’ diyoruz ve sorunlar çözülmeden önleyici politikalar izliyoruz”
Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Edirne’ye gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Edirne İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Bakan Gül, burada yaptığı konuşmada, Mavi Vatan söyleminden rahatsız olan zihniyet ve anlayışın, güçlü Türkiye'den rahatsız olan zihniyet olduğuna vurgu yaptı.

Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Değerlendirme toplantısı için Edirne’ye gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti.

2023 hedeflerimize koşmaya devam edeceğiz”

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, burada bir konuşma yaptı. AK Parti Edirne Teşkilatı olarak göreve geldiklerini günden itibaren tüm birimler ile birlikte Edirne için gayretli bir çalışma sergilediklerini vurgulayan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, tüm güçleri ile çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

AK Parti siyasi hareketinin en çok inanmışlığı işin merkezine alan dava ahlakıyla kuşanmış bir siyasi hareket olduğunu söyleyen Başkan İba, “Biz bu inanmışlıkla inşallah 2023 hedeflerimize de hep birlikte canla başla çalışmaya bugüne dek yürüdüysek bundan sonra da koşmaya devam edeceğiz. Karşımızda AK Parti’ye muhalefet edeceğiz diye ülke menfaatlerine bile muhalefet eden bir siyasi anlayış var. Biz AK Parti teşkilatı nerede durduğumuzu neyin mücadelesini verdiğimizi çok iyi bilen bir teşkilatız. Hiçbir zaman onların işaret ettiği yerde değil, Cumhurbaşkanımızın istikamet ettiği ve gösterdiği yerde durmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Hedeflerinin 2024 yılında Edirne Belediyesi’ni kazanmak olduğunu vurgulayan Başkan İba, Bakan Gül’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

“Bu açıklamalar kabul edilemez, tasvip edilemez”

AK Parti Teşkilatı ile bir araya gelen Bakan Gül burada yaptığı konuşmada CHP'li Ünal Çeviköz'ün 'Mavi Vatan' sözlerine tepki gösterirken, “CHP'nin İstanbul milletvekili, CHP'ye dış politikaları konularında rehberlik yapan isim 'Mavi Vatan' sözünden ve Türkiye'nin tutumundan rahatsızlık duyuyor. Türkiye'nin bölgesinde oyun kurucu olmasını saldırganlık ve yayılmacılık olarak görüyor. Bu asla kabul edilebilir bir tutum değildir. Bu açıklamalar kabul edilemez, tasvip edilemez” diyerek sert bir dille yanıt verdi.

“Sorunlar çözülmeden önleyici politikalar izliyoruz”

Mavi Vatan'da da, ülkenin her karış toprağında da egemenliği ve bağımsızlığı kıyamete kadar koruyacaklarını vurgulayan Bakan Gül, küresel adaletsizlik, işgal girişimleri ve diğer sorunları göz önünde bulundurarak sorunlar çözülmeden önleyici politikalar izlediklerini vurguladı.

Edirne’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Bakan Gül, Türkiye partisi olarak nitelediği AK Parti’nin, kardeşlik, birlik ve beraberliğin teminatı olduğuna vurgu yaptı.

Edirne’nin ülkenin çeltik ambarı olduğunu vurgulayan Bakan Gül; “Cumhurbaşkanımız kabine toplantısında da özellikle çeltiğe verilen bedeli de çok yakında takip etti ve çiftçimizi asla mağdur etmeyecek şekilde hakkını verin diye talimatları oldu. Burada aynı zamanda çeltik ambarı Edirne’de hasat bereketli olsun” dedi.

AK Parti’yi milletin kurduğunu söyleyen Bakan Gül; “AK Parti’nin tabelasını millet asmıştır. Millet AK Parti’yi iktidara getirmiştir, AK Parti de milleti iktidara taşımıştır” dedi.

"Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan"ın "Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak." diyerek çıktığı yolda AK Parti’nin önemli sessiz devrimler yaptığının altını çizen Bakan Gül, AK Parti’nin temel yol haritasını milletin çizdiğini hatırlattı.

“Bir oy için değil, bir gönül kazanmak için siyaset yapıyoruz”

AK Parti’nin bir oy daha almak için değil, bir gönül daha kazanmak için siyaset yapan bir parti olduğunu aktaran Bakan Gül; “Köprüler, yollar inşa ettik, en önemlisi gönülden gönülle yollar yapmak. Yarın ölüm yıl dönümü olan rahmetli Neşet Ertaşı’ da rahmetle analım, kalpten kalbe giden bir yol olduğunu her zaman hatırlayarak siyasetimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Milletin derdiyle dertlenen bir siyasi hareket olarak yola çıktık bunu da asla kaybetmeden yolculuğumuzu sürdürmemiz lazım. Biz milletin derdi, kimin derdi varsa bu derdi satın alarak yolumuza devam edeceğiz. Çünkü AK Parti milletle bir an olsun yürümeyi asla ve asla ihmal etmeyecek bir partidir” şeklinde açıklamada bulundu.

Türkiye’nin geleceğinin Cumhur İttifakı ile aydınlık olduğunu vurgulayan Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Cumhuriyet'in yeni yüzyılına, 2023'te daha emin adımlarla yürümeye milletin desteğiyle devam edileceğini vurguladı.

“Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir”

Edirne'den Kars'a kadar birlik, beraberlik ve kardeşliği daima ayakta tutacaklarının altını çizen Bakan Gül; “Bunu muhafaza edeceğiz. Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir, bu vesileyle 750 günü aşkın şekilde evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerimize de Edirne'den selam gönderiyorum. Terör örgütlerinin bizim hiçbir evlatlarımızı annesinden, okulundan, ocağından, mahallesinden ayırmasına izin vermeyeceğiz bunun sonunda kazanan anneler kaybeden terör örgütleri olacaktır. İnşallah bunu da hep birlikte başaracağız" dedi.

                                          “Türkiye mazlumların sesi olmaya devam edecektir”            

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısına katıldığını ve burada bütün dünyaya küresel adaletsizliğe karşı daha adil bir dünyanın mümkün olduğu çağrısını yinelediğini hatırlatan Bakan Gül; "Dünyada sevinçlerimiz, hüzünlerimiz, acılarımız gibi başarılarımız, sorunlarımız, çözümlerimiz de ortak diyerek dünyaya çok önemli çağrıda bulundu. Birileri inanmasa da daha adil bir dünya mümkün. Yeni bir dünya yeniden güçlü, büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz, daha adil dünya içinde Türkiye mazlumların sesi olmaya devam edecektir, Cumhurbaşkanımız mağdurların sesi olmaya devam edecektir, dünyadaki bütün zulümlere karşı mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz. O yüzden daha adil bir dünya için çalışmanın anlamlarından birisi de AK Parti'nin siyaset felsefesidir, siyaset anlayışıdır" şeklinde açıklamada bulundu.

Küresel adaletsizlik, işgal girişimleri ve diğer sorunları göz önünde bulundurarak 'Mavi Vatan' dediklerini ve o yüzden sorunlar çözülmeden önleyici politikalar izlediklerini aktaran Gül; "Ama muhalefet bundan rahatsızlık duymaktadır. CHP'nin İstanbul milletvekili, CHP'ye dış politikaları konularında rehberlik yapan isim 'Mavi Vatan' sözünden ve Türkiye'nin tutumundan rahatsızlık duyuyor. Türkiye'nin bölgesinde oyun kurucu olmasını saldırganlık ve yayılmacılık olarak görüyor. Bu asla kabul edilebilir bir tutum değildir. Bu açıklamalar kabul edilemez, tasvip edilemez. Milletimizin hiçbir anında, tarihimizin hiçbir anında yayılmacılık, saldırganlık, emperyalist emeller olmamıştır. Bu topraklara ait olan hiçbir kimse bunu bu vatan, bu tarih için asla kullanamaz. Biz de bu beyanları asla kabul edemeyiz. Siz bu millete de, haklı tezlerine de, hedeflerine de, ideallerine de yabancı olduğunuzu gösteriyorsunuz. Bu milletin gücüne inanmadığınızı gösteriyorsunuz. Mavi Vatan söyleminden rahatsız olan zihniyet anlayış güçlü Türkiye'den rahatsız olan zihniyettir, biz, Mavi Vatan'da da ülkemizin her karış toprağında da egemenliğimizi, bağımsızlığımızı kıyamete kadar koruyacağız, korumaya devam edeceğiz. Bu ülkenin hukukunu da hududunu da en güçlü şekilde korumaya karada, havada, denizde de devam edeceğiz, bundan asla taviz vermeyeceğiz. O yüzden Cumhur İttifakı'nın, o yüzden bu anlamdaki siyasetimizin duruşu anlamladır. AK Parti ülkemizin birlik ve beraberliği için daha yapıcı ve Türkiye'nin geleceğini daha güçlü kılmak iradesini sürdürecektir. Biz polemik siyasetçisi değiliz biz memleketimizin daha iyi yere gelmesi için hedeflerimizle emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Laf yetiştiren değil, icra makamında sonuçları milletimizin lehine yapmak üzere siyasetimizi sürdüreceğiz. Bu konuda da kararlıyız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Özlem Ceylan- Burcu Temel