EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 20 Eylül 2021 Pazartesi, 16:43
BAĞIMLI OLMA, ÖZGÜR OL! PROJESİNE DESTEK
Bağımlılıklar ile Mücadele ve Sağlıklı Yaşam alanında çalışmalar gerçekleştiren Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şubesi tarafından, “Çanakkale Milli Bilinç Bisiklet Turu” etkinliği düzenlendi.

Yeşilay Edirne Şubesi gerçekleştirdiği faaliyetlere yenisini ekledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenen; “Bisiklet Özgürlüktür. Bağımlı Olma, Özgür Ol! Projesi Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1)” kapsamında; Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şube Başkanı Müzekka Bayrak, Edirne Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yence, Yeşilay Dernek Üyeleri, Edirne Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Üyeleri, Edirne Yeşilay Bisiklet Topluluğu (YEŞİLBİS) Sporcuları ve Yeşilay Gönüllüleri'nin katılım sağladığı “Çanakkale Milli Bilinç Bisiklet Turu” düzenlendi.

"68 kilometrelik alan bisikletle gezildi"

Bisiklet turu kapsamında; Bigalı Köyü, B.Anafartalar, Anzak Koyu, Kabatepe, Alçıtepe, Abide, Behramlı, Havuzlar, Kilitbahir, güzergah üzerindeki Şehitlikler ve Hilal-i Ahmar Sağlık Müzesi ziyaret edilerek, toplamda 68 Kilometrelik alan bisikletler ile gezildi. Tur alanında; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları olmak üzere Vatan, Millet, Bayrak uğruna canlarını feda eden şehitler ve gaziler anısına  dua edildi. Yeşilay Edirne Şubesi, geleceğin teminatı olan gençlerde çeşitli faaliyetler ile milli bilinç ruhu oluşturup bağımlılıklardan korumayı hedefliyor.

Özlem Ceylan