EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 24 Haziran 2021 Perşembe, 15:47
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndan gurbetçilere destek
Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte izin ve tatillerini ana vatan Türkiye’de memleketlerinde geçirmek isteyen büyük çoğunluğu Avrupa’da yaşayan vatandaşların karayolu ile olan yolculukları başladı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatan Türkiye’de geçirmek için karayoluyla memleket yoluna çıkan vatandaşları bu yıl da yalnız bırakmıyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yaz tatillerini ana vatanları olan Türkiye’de geçirmek için gelen vatandaşları Sırbistan Sınır Kapılarında karşılıyor.

“Sınır ötesi karşılama faaliyetleri bu yıl da devam ediyor”

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte izin ve tatillerini ana vatan Türkiye’de, memleketlerinde geçirmek isteyen büyük çoğunluğu Avrupa’da yaşayan vatandaşların karayolu ile olan yolculukları başladı. Her yıl vatandaşların seyahatlerinin güvenli ve huzurlu geçmesi için çalışmalar yürüten YTB bu tatil sezonu da faaliyetlerini sürdürüyor. YTB ile Dışişleri ve İçişleri bakanlıkları iş birliğinde geçtiğimiz yıllarda başlatılan sınır ötesi karşılama faaliyetleri bu yıl da devam ediyor.

Faaliyetler kapsamında, Türk polisi ve Türkçe-Sırpça bilen YTB personelleri Sırbistan sınır kapılarında Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye seyahat eden vatandaşlara yardımcı olmak için harekete geçti.  

 YTB personelleri ve Türk polisi, ana vatan yolundaki vatandaşların gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra seyahat güvenliği için de hatırlatmalarda bulunuyor.

‘Nerede Bir Vatandaşımız Varsa Oradayız’

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren; ‘‘Avrupalı Türkler Memleket Yolu'nda Bu Yıl da Yalnız Değil!  Göğsünde ay yıldız ile Türk Polisi ve #YTB Personeli ana vatan Türkiye'ye gelen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Sırbistan Sınır Kapılarında göreve başladı. #NeredeVatandaşımızVarsaOradayız’ ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi