EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 18 Ocak 2021 Pazartesi, 07:36
Tercan, partisinin çalışmalarını değerlendirdi
Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, parti çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Hedeflerinin Edirne’de milletvekili çıkarmak ve 2023 seçimlerinde belediye başkanlığını kazanmak olduğunu söyleyen Tercan, “Bu dönemde herkes sıkıntı yaşıyor. El ele vererek birbirimize destek olmamız gereken bir zamandayız. Seçimlerde gittiğimiz zaman en kötü günümüzde sizi hiç görmedik gibi sözlerle karşılaşmak istemiyoruz. Seçmeni seçimden seçime hatırlamak uygun değil. Seçmene dokunacaksın, gönlünü kazanacaksın. Kaleyi içten fethedeceksin.” Dedi.

MHP Edirne İl Teşkilatı olarak yoğun çalışma içerisinde olduklarını ifade eden MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan,  hedeflerinin Edirne’de milletvekili çıkarmak ve 2023 seçimlerinde belediye başkanlığını kazanmak olduğunu söyledi.

Esnafları, köylüleri, çiftçileri dolaşarak dertlerini ve sıkıntılarını dinleyerek not aldıklarını dile getiren Tercan, “Onlardan aldığımız notları ilgili makamlara iletiyoruz. Edirne'de siyaset yapan insanlar olarak dertlere ve sıkıntılara çözüm arayışı içinde olmak boynumuzun borcudur. Vakıf kiracılarının en büyük istekleri kiraların dondurulmasıdır. Bu salgın dönemi bitene kadar kira alınmamasını istiyorlar. Biz de onları ziyaret ettiğimizde isteklerini ilgili makamlara bildiriyoruz. Bu dönemde herkes sıkıntı yaşıyor. El ele vererek birbirimize destek olmamız gereken bir zamandayız. Seçimlerde gittiğimiz zaman en kötü günümüzde sizi hiç görmedik gibi sözlerle karşılaşmak istemiyoruz. Seçmeni seçimden seçime hatırlamak uygun değil. Seçmene dokunacaksın, gönlünü kazanacaksın. Kaleyi içten fethedeceksin.” Şeklinde konuştu.

İlçelerde güzel sonuçlar almak adına çalışmalar yapıyoruz”

İlçe teşkilatlarında da değerlendirme toplantıları yaptıklarını aktaran Tercan, “İlçelerde yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Plan ve program dahilinde çalışmalar sürüyor. İlçelerde de güzel sonuçlar alabilmek için onlar da orada çalışmalar ve ziyaretler yapıyor. İlçe başkanlarımız bölgelerindeki sıkıntıları bize iletiyor. Biz de rapor hazırlıyoruz ve genel merkezimize gönderiyoruz. Bu konuda güzel çalışmalar yapıyoruz. Esnafımızın istekleri hayata geçerse rahat nefes almış olurlar.” İfadelerini kullandı.

MHP’ye geri dönüşlerin sürdüğünü ifade eden Tercan, “Gelen kimseyi boş çevirmemeye çalışıyoruz. Cumhur ittifakı olarak bunun ruhuna göre hareket ediyoruz. Cumhur ittifakına zarar gelmemesi için her konuda hassasiyetimizi koruyoruz. Bu konuda genel başkanımız da hassas davranıyor. Dış güçler boş durmuyor. Bir tane Türkiye var. Türkiye'mize zarar gelirse Türk İslam dünyası da heba olur. Türk İslam dünyasının en büyük sözcüsü Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Çünkü biz Turan fikrine sahip olan bir partinin mensuplarıyız. Kızıl Elma hedefimiz var. 2023 yılına çok güçlü çıkmamız lazım. Güçlü çıkacak ki ülkemize daha iyi hizmetler edelim. Ülkücü arkadaşlarımız vatanı için canını kanını vermeye her zaman hazır durumdadır. Ülkemiz zor durumda olduğu zaman da hiç düşünmeden üzerine düşen ne varsa yapar. Şehit olan arkadaşlarımız var. Allah rahmet eylesin. Biz ülkemiz için varız. Önce ülkemiz diyoruz. Partimizden fazla ülkemizin en iyi seviyeye gelmesi için mücadele ediyoruz. Rusya ve Amerika'nın gözü Türkiye'dedir. Ama şunu da unutmasınlar ki MHP ve Ülkücü camia olduğu sürece hiçbirinin gücü yetmez. Ülkemiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Yeter ki Türk Milleti bize bir fırsat tanısın.” Dedi.

“Çalışmalarımızın meyvesini alıyoruz”

Son zamanlarda MHP’ye üye sayısında artış olduğunu söyleyen Tercan, “Bu da bizi memnun ediyor. Geçen veteriner bir kızımız geldi üye oldu. Vatandaşlarımızdan gelip üye olanlar var. Genç yetenekli olan kardeşlerimizle de ileriye dönük daha fazla çalışmalar yapacağız. Ülke meselesinde düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Bilgi birikimimizle yeni üye olan vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Partimize yoğun bir katılım var. Uzunköprü'den de partimize ciddi katılımlar var. Biz baba ocağına davet ettiğimiz zaman bu davetimiz ses getirmiştir. Bu yeni katılanlar bize güç ve moral veriyor. İnşallah ileriye dönük projelerimizi hayata geçireceğiz. Bunları hayata geçirdiğimiz zaman Edirne'de belediyeyi de alırız, milletvekili de çıkarırız.” Diye konuştu.

Burcu Temel – Özlem Ceylan