EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 13 Ocak 2021 Çarşamba, 15:22
Başkan Balkan, sağanaktan etkilenen bölgelerde inceleme yaptı
Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, sağanak yağıştan etkilenen ve zarar gören köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Abalar ve Oğulpaşa köylerini ziyaret eden Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, alınan tedbirler ve yapılan çalışmalarla ilgili köy muhtarlarından bilgi aldı.

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Fen İşleri Müdürü Eren Baş ve Zabıta Amiri Serkan Çibik ile birlikte yağışta su baskını tehlikesi olan ve zarar gören vatandaşları ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceledi.

Edirne'nin Havsa İlçesi Abalar Köyü muhtarı Şerif Baştürk'ü ziyaret eden Belediye Başkanı Aydın Balkan, sonrasında taşkından etkilenen bölgelerdeki vatandaşları ve iş yerlerini de ziyaret etti.

Erken alınan tedbirler riski azalttı

Oğulpaşa Deresi'nde su seviyesinin taşma noktasından uzaklaştığını belirten Balkan,  erken alınan tedbirler sayesinde riskin azaldığını aktardı.

"Ekiplerimiz tam teşekküllü şekilde hazır bulunuyor"

Havsa Belediyesinin tüm ekiplerinin olası bir duruma karşı tam teşekküllü şekilde hazır bulunduklarını ifade eden Başkan Balkan, sanayi bölgesi ve evleri zarar gören vatandaşların yanı sıra yoğun yağış alan kısımlarda çalışan ekipleri de ziyaret ederek yapılabilecek çalışmalar konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

"Önceki Yıllarda Taşkın Yaşanan Bölgelerimizi Takip  Ediyoruz"

Taşkın tehlikesi yaşayan vatandaşları ziyaret eden Başkan Balkan, daha önceki yıllarda taşkın yaşanan ve hasar gören bölgeleri daha yakından takip ettiklerini ifade etti.

Bölgedeki esnafları da ziyaret eden Başkan Balkan, tek temennilerinin cana zarar gelmemesi olduğunu vurguladı.

"Yardım talep edip de ulaşmadığımız kimse kalmadı"

Yağmurun etkisini arttırmasıyla zor durumda kalıp yardım talep eden herkese ulaştıklarını dile getiren Başkan Balkan; "Ekiplerimiz gece gündüz her hangi bir duruma karşı hazır bekliyor. Vatandaşlarımızdan dikkatli ve tedbirli olmalarını talep ederken, bir sıkıntıyla karşılaşmaları durumunda bizi aramalarını istiyoruz. Gazi Mahallemizde biraz sıkıntı vardı. Ekiplerimiz gereken müdahaleyi yaptılar. Yeni mahallede vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gereken çalışmayı yaptık" şeklinde konuştu.

"Yağmur bölgemize ve ülkemize şifa olacak"

Uzun süre yaşanan kuraklığın ardından yağmura da çok ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Balkan, "Yağmur çiftçilerimize umut, bölgemize ve ülkemize şifa olacak. Umarız hasarsız şekilde sel felaketiyle karşılaşmadan bu yoğun yağışı en az zararla atlatırız" dedi.

Gece gündüz demeden tüm ekiplerle birlikte su taşkınlarına karşı mücadele etmeye devam edeceklerini aktaran Balkan, vatandaşların su baskını, sel gibi durumlarda 0541 497 27 40 numaralı telefonu arayıp yardım isteyebileceklerini hatırlattı.

Özlem Ceylan