EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 25 Kasım 2020 Çarşamba, 10:16
Salgının baş mücadelecilerine moral afişi
Kırklareli'nde bir eczacı Kovid-19 salgınıyla mücadelenin baş kahramanları olan sağlık çalışanlarına moral olması amacıyla işyerinin hastaneye bakan duvarına 'iyi ki varsınız' yazılı afiş astı.

Kırklareli'nde bir eczacı Kovid-19 salgınıyla mücadelenin baş kahramanları olan sağlık çalışanlarına moral olması amacıyla işyerinin hastaneye bakan duvarına 'iyi ki varsınız' yazılı afiş astı.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yan tarafındaki eczanesinin duvarına sağlık çalışanlarına destek için afiş asan Eczacı Muzaffer Sevencan, salgınla mücadelenin baş kahramanlarına ne yapılsa az olduğunu vurguladı.

"Farkındalık yaratmak istedik"

Koronavirüse karşı mücadele veren sağlık çalışanlarını desteklemek ve farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını belirten Eczacı Muzaffer Sevencan, işyerinin hastaneye bakan kısmına astıkları afişle sağlık çalışanlarına bir nebze de olsa destek olmak istediklerini söyledi.

Kovid-19 salgınıyla mücadele edildiği bu dönemde sağlık çalışanları gibi zor şartlar altında hastalarla birebir temas halinde olan bir diğer meslek grubu olarak vatandaşlara hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Eczacı Muzaffer Sevencan, tüm önlemleri alarak canla başla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

"Halkımızın da bize yardım etmesini istiyoruz."

Hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve tüm sağlıkçıların oradan çıktıklarında bu yazıyla karşılaşmasının bir nebze de olsa moral olabileceğini düşündüklerini ifade eden Sevencan; "Arkadaşlarımızın moral bulduklarını düşünüyorum. Bizler bu mücadelenin neferleriyiz. Bu mücadelede çözüm sosyal mesafeyi korumak, maske takmak ve hijyen kurallarına uymaktır. Halkımızın bize yardım etmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Her gün stres altında mücadele veren sağlık çalışanları hastaneden çıktığında bu afişi görüp bir nebze de olsa mutlu olmalarını istediklerini ifade eden Sevencan, bir an önce salgının sona ermesini diledi.

Özlem Ceylan