EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 19 Kasım 2020 Perşembe, 14:34
Mezar taşlarına bakım yapılıyor
Süloğlu Belediye Başkanlığı ilçe mezarlığında temizlik çalışması başlattı. İlçe belediyesi görevli personeller boyası zarar gören yıpranmış mezar taşlarında yenileme çalışması yaptı.

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, eskimiş, yazıları silinmeye yüz tutmuş mezar taşlarında bakım çalışmasının başladığını belirterek, güzel bir görünüme kavuşturacaklarını söyledi.

"Geçmişini unutan geleceğini bulamaz"

Yıpranan ve boyaları silinen tüm mezar taşlarının bakımını yaptıklarını söyleyen Başkan Ormankıran,

"Güneş ve yağmurdan dolayı yıpranan ve boyası aşınan mezar taşlarının yazıları belediye personelimiz tarafından yenileniyor. Geçmişini unutan geleceğini bulamaz. Bizler tarihimize ve geçmişte yaşayan büyüklerimize her daim saygı duyuyor ve sahip çıkıyoruz. Bu düşünceyle ilçemizde yaşayıp ve sonrasında ebediyete göç etmiş vatandaşlarımızı unutmayarak şehir merkezimizdeki mezarlarımızın bakımını, temizliğini ve özellikle mezar taşlarının boyasını yapıyoruz. Biz zaten her iki bayram öncesi mezarlık temizliği ve bakımı yapıyorduk. Baktık ki temizlik sonrası bazı mezarların taşlarında yazan isimler silinmiş. Meclis üyelerimizle birlikte ilçe mezarlığımızdaki silinmiş mezar taşlarının isimlerini yenileme kararı aldık. Şuan üçüncü gün ve arkadaşlarımız ve mermer ustamızla birlikte çalışıyorlar. Tüm mezar taşlarımızın boyasını yenileyeceğiz" şeklinde açıklamada bulundu.

Özlem Ceylan