EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 18 Kasım 2020 Çarşamba, 07:24
İş yerini müzeye çevirdi
Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, 20 yıldır biriktirdiği antika eşyalarla işyerini adeta müzeye dönüştürdü. İlk olarak babasından kalan antika eşyaların bakımını yaptıktan sonra iş yerinin bir köşesine koyan Feda, arkadaşlarının getirdiği değerli antikaları da diğerlerine ekleyerek koleksiyon oluşturdu.

Antika koleksiyonu yoğun ilgi görüyor

Yaklaşık 20 yıldan bu yana antika eşyalara ilgisi olan Emlakçı Aytaç Feda, gramofon, eski tip telefon, dikiş makinesi, daktilo, gaz lambası ve radyo gibi eskiden kalan eşyaların bakımını ve parlatmasını yaparak işyerinde kendi dekorunu oluşturuyor.

Koleksiyonu sayesinde müzeyi andıran işyerinde eski yılları hatırladığını ve çok mutlu olduğunu söyleyen Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, koleksiyon şeklinde biriktirdiği eski antikaların gelen müşteriler tarafından da yoğun ilgi gördüğünü ve beğeni topladığını ifade etti.

"Hem işimi yapıyorum, hem de antikalara bakarak huzur buluyorum"

Yaklaşık 20 yıldan beri eski antika olayına bir merakı olduğunu dile getiren Feda;"Bu nedenle babamdan kalan, arkadaş çevremin getirdiği ve bendeki antika ürünleri iş yerimde biriktiriyorum. Koleksiyon şeklinde biriktirdiğim eski antikalar gelen müşteriler tarafından da yoğun ilgi görüyor ve beğeni topluyor. Burada hem kendi işimi yapıyorum hem de bu eskiden kalan antikalara bakarak huzur buluyorum.Geçmişte oldukça yaygın kullanılan ve o dönemlerin modası olan antikalar bana eski yılları hatırlatıyor onlara bakmaktan keyif alıyorum" ifadelerine yer verdi.

"Eski görünümünü bozmadan dekor oluşturuyorum"

İşyerinde oluşturduğu dekoru daha fazla antika eski eşyalar bularak ilerletmeyi düşündüğünü belirten Feda, eski antika eşyası olup atmayı düşünenlere geçmişi yaşatmaya davet etti.

Arkadaşlarının da evindeki antika eşyaları kendisine getirip hediye ettiğini aktaran Feda, "Burada onları kendi imkânlarımla tamir-tadilatını yapıyorum. Eski yapısını ve orijinalini bozmadan güzel bir görünüme kavuşturduktan sonra kendi dekorumu oluşturmaya çalışıyorum" dedi.

Özlem Ceylan