EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 23 Ekim 2020 Cuma, 15:18
Komşu’nun balıkları Edirne’den
Edirne’de güneşli havanın tadını çıkaran vatandaşlar alışveriş yapmak için çarşı ve pazarlara akın etti. Bulgaristan’dan günü birlik alışveriş için kente gelen Bulgar turistler, gıdadan giyime kadar her sektörü memnun etti. Deniz ürünlerini de kentten alan Komşu ülke vatandaşları kasalarla alışveriş yaparak balık satıcılarının yüzünü güldürdü.

Komşu’dan Balık Selfiesi

Balık Pazarı’nda tanesi 25 liradan satılan palamut, komşu ülke vatandaşları tarafından kasalarla alınıyor. Hamsi ve palamuta yoğun ilgi gösteren Bulgar turistler, gelemeyen arkadaşlarının siparişlerine de yetişiyor. Kilolarca balık satın alan Bulgar turistler, ayrıca balıkların önünde selfie çekerek, bu anı telefonlarına kaydettiler.  

“Gelemeyen arkadaşları için de kasalarla alıyorlar”

Bulgaristan’dan gelen günübirlik turistlerin tercihinin genellikle palamuttan yana olduğunu söyleyen Balıkpazarı Esnaflarından Feridun Bistren; “Sabahın erken saatlerinden itibaren kasa kasa alıp gittiler. En az alan 10 tane alıyor. Arkadaşlarıyla birlikte gelenler daha fazla aldılar. Ayrıca gelemeyen arkadaşlarının da siparişlerini bizden aldılar. 2-3 kasa alanlar var. En yoğun günlerimiz Cuma’dan itibaren hafta sonuna kadar devam ediyor. Biz onlardan memnunuz onlar da memnun” dedi.

Balık Pazarı’nda bu hafta palamut 25-30, uskumru 25, sardalye 20, hamsi 35, çupra-levrek 55-70 arasında tezgâhları süslüyor.

Özlem Ceylan