EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 09 Aralık 2019 Pazartesi, 07:00
NAİM FİLM EKİBİ SEYİRCİLERLE BULUŞTU
2019'a damga vuran filmler arasında yer alan ve 'Cep Herkülü' lakaplı 'Naim Süleymanoğlu'unun hayat hikayesinin anlatıldığı 'Cep Herkülü; Naim Süleymanoğlu' filminin yönetmeni ve oyuncuları, Edirne'de seyircilerle buluştu.

"Önce İnsandı ve Yalnız Kaldı"

Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran ve dünya halter kategorisine damga vuran Naim Süleymanoğlu'nun hayat hikayesinin anlatıldığı filmin oyuncuları kentteki bir alışveriş merkezinde seyircilerle bir araya geldi. Filmde Naim Süleymanoğlu'nu canlandıran Hayat Van Eck, düzenlenen etkinlikte konuştu. Eck; "Naim Süleymanoğlu her şeyden önce bir insandı. Onunda yalnız kaldığı anlar oldu. Madalya ve başarılarının yanı sıra hayat mücadelesi gerçekten çok zordu. Filmde onu canlandırırken bütün bu duyguları biraz olsa anlama şansım oldu. Bu filmde yer aldığım için gerçekten çok mutluyum." Dedi.

"Özgürlük Savaşcısıdır"

Naim Süleymanoğlu'nun büyük bir insan hakları savunucusu olduğunu dile getiren Yönetmen Özer Feyzioğlu; "Naim Süleymanoğlu hem Türkiye hem de dünya için gerçekten önemli bir insan. Bulgaristan'da yaşayan Türklerin yaşadıklarını ve çektikleri zulmü tüm dünyaya duyurmak için elinden geleni yapmıştır. Süleymanoğlu kaçtı ama daha iyi bir sporcu olmak için kaçmadı. Bulgaristan'da bıraktığı halkının daha iyi yaşaması için ülkesinden kaçtı. Bu yüzden Naim Süleymanoğlu, büyük bir sporcu olmanın ötesinde büyük bir insan hakları savunucusudur, özgürlük savaşçısıdır." İfadelerini kullandı.

Filmin oyuncularından Gürkan Uygun, Bülent Alkış da Naim Süleymanoğlu'nun anlatıldığı bu filmde yer aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.Konuşmaların ardından Bulgaristan'dan gelen Türk vatandaşları ve Edirneliler 'Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu' filmini izledi.

Ogün Kurkan