EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba, 20:00
CUMHUR İTTİFAKI’NIN ORTAĞI İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ
Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu, iş yoğunluğu gerekçesiyle görevinden istifa etti. Açıklama yapmak için basın toplantısı düzenleyen Ferhatoğlu, “işime vakit ayırmak için ve ailemle vakit geçirmek için dün itibari ile Genel Başkan yardımcımız Semih Başkan ile görüştük istifamı Ankara’ya gönderdim. Edirne’ye hepimize hayırlısı olsun diyorum.” Dedi.

MHP Edirne İl Başkanlığı görevini Nisan 2018'den beri yürüten Av. Süleyman Ferhatoğlu, il binasında düzenlediği basın toplantısıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu. Zor bir süreçte İl Başkanı olduğunu belirten Ferhatoğlu istifasına işlerinin yoğunluğunu gerekçe gösterdi.

“İşime ve aileme vakit ayırmak için istifa ettim”

Geçen yıl Nisan ayında göreve başladığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu, zor bir süreçte il başkanı olduğunun altını çizdi.

Ferhatoğlu, göreve başladıktan bir buçuk ay sonra seçimlerin olduğunu ve el birliğiyle atlattıklarını belirterek, “Yerel seçimlerde yine aynı şekilde arkadaşlarımızla, yönetimimizle, üyelerimizle beraber elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Daha sonra İstanbul seçimleri oldu orada da 5-6 sefer akşamları seçim çalışmalarına gittik. Tabi bu çalışmalar bittikten sonra şimdi bizimde bir işimiz var işimizde avukatlık olduğu için baya dikkat edilmesi hassasiyet gösterilmesi gereken bir iş örneğin şimdi bize postadan tebligat gelmiyor. E-tebligat geliyor telefonlardan hemen takip etmeniz gerekiyor işimizde zorlanmaya başladık. Bu sebeplerle işime vakit ayırmak için ve ailemle vakit geçirmek için dün itibari ile Genel Başkan yardımcımız Semih Başkan ile görüştük istifamı Ankara’ya gönderdim. Edirne’ye hepimize hayırlısı olsun diyorum. Tabi bu görev sürecinde öncelikle bana destek olan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, Merkez İlçe Başkanıma, tüm İlçe Başkanlarıma, tüm üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Sizlere çok teşekkür ediyorum basın mensupları olarak her zaman yanımızda oldunuz her zaman haber yaptınız geldiniz çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

“Yeni gelecek olan kişi Edirne halkının sevdiği bir isim olur”

Bir basın mensubunun yeni isim belli mi sorusuna “Şuan bir isim yok bugün yarın belli olur diye düşünüyorum onlara da başarılar diliyorum” diye cevap veren Ferhatoğlu sözlerine şu şekilde devam etti; “Güzel bir seçim dönemi geçirdik hala da beraberiz. Cumhur ittifakı ayrılmadı biliyorsunuz. İnsanlarımızın işlerini elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Edirne halkına teşekkür ediyorum. Bundan sonra yeni yönetim bugün yarın belli olur. Bizde işler uzun sürmez bugün yönetimler yapılmaya başlar yarında karar çıkar biz yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber dediğim gibi istifa ettik. Gerekçeyi tekrar söylüyorum işlerimin yoğunluğu zaman ayrılması gereken bir görev bence tam zamanlı mesai yapması gerekiyor. İl Başkanının kolay bir işi değil şuan da Cumhur ittifakı da bu durumdayken sürekli talepler geliyor. Sürekli istekler geliyor. Benim de bir oğlum üniversitede bir kızım lisede onlara da vakit ayırmak gerekiyor. O yüzden istifa ettim hayırlı olsun Edirne’ye biz gelecek arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız ben ve yönetimimle beraber teşekkür ediyorum. Bundan sonra bizim kongrelerimiz başlıyor kısmetse 1 ay sonra tabi orada da ilçeleri gezmek gerekiyor. O yüzden ben istifa ettim zaten o da bir emek o da bir zaman ayırmamız gereken bir iş kısmetse kongrelerde seneye mart ayında bitecek daha sonra büyük kongre olacak biz şimdi kongre dönemine giriyoruz. Yeni gelen arkadaşımıza hayırlı olsun zaten bizim arkadaşlarımızdan gene bizden biri gelir tecrübeli biri gelir inşallah işleri bilen biri gelir sevilen biri gelir. Üyelerin ve Edirne’nin sevdiği biri gelir diye düşünüyorum. Yeni gelen arkadaşta 6 aylık gelecek seçim olacak tekrardan bizim görev süremiz doluyor. Seçimle gelmiştik geçen dönem hayırlısı olsun diyorum.”

MHP Edirne İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu’nun istifa etmesi üzerine yerine kimin geleceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Burcu Temel